Reklama

Reklama

Lublin: Niepełnosprawni będą mieć nowy ośrodek na Czechowie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Niepełnosprawni będą mieć nowy ośrodek na Czechowie - Zdjęcie główne

Lublin: Niepełnosprawni będą mieć nowy ośrodek na Czechowie | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Na Czechowie powstanie nowy ośrodek, który wesprze dorosłe osoby ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności.

Reklama

Miasto ogłosiło przetarg na opracowanie dokumentacji i budowę Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego. Nowa placówka ma powstać w ciągu dwóch lat przy ul. Poturzyńskiej.

- Nowa miejska jednostka pomocy społecznej zaoferuje wsparcie dla mieszkańców z niepełnosprawnościami. W przyszłości z form opieki skorzysta jednocześnie 20 osób w ramach pobytu dziennego oraz zamieszkiwania całodobowego. Wszyscy podopieczni będą mieli zapewnioną pomoc i opiekę adekwatną do ich potrzeb wynikających z wieku i stanu zdrowia. Będzie to już kolejne w Lublinie ogniwo w systemie wsparcia osób z niepełnosprawnościami - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

- Placówka będzie ukierunkowana na budowanie atmosfery jak najbardziej zbliżonej do warunków domowych, w których podmiotowość i integracja społeczna będą stanowiły kluczowe wartości. Jest to zgodne z ideą tworzenia takich Centrów, czyli zasadą deinstytucjonalizacji. Mieszkańcy i podopieczni Centrum otrzymają odpowiednie wsparcie w zakresie potrzeb zdrowotnych, pielęgnacyjnych, opiekuńczych, a także rozwijania sprawności ruchowej, kompetencji poznawczych oraz społecznych. Stanowić to będzie ogromną pomoc dla rodzin i opiekunów. Zapewnienie profesjonalnej opieki nad bliskim z niepełnosprawnością jest ogromnym wyzwaniem i trudnym doświadczeniem - mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. społecznych.
 
 
Centrum będzie w nowo wybudowanym, jednokondygnacyjnym budynku. Zapewni wsparcie dla 6 osób w formie pobytu całodobowego i dla 14 osób w formie pobytu dziennego (7 dni w tygodniu, 8 godzin pobytu). Zatrudnieni zostaną m.in. terapeuci, instruktorzy, pielęgniarki, opiekunowie, psycholog, pracownicy administracji i obsługi.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy