Reklama

Reklama

Lublin: Miasto rozda pieniądze na działania na rzecz niepełnosprawnych

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Miasto rozda pieniądze na działania na rzecz niepełnosprawnych - Zdjęcie główne

Lublin: Miasto rozda pieniądze na działania na rzecz niepełnosprawnych | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Kolejny raz Miasto Lublin przekaże organizacjom pozarządowym pieniądze na wspieranie aktywności i rehabilitację mieszkających w Lublinie osób z niepełnosprawnościami.

Reklama

- Zapewnienie dostępności różnych sfer życia osobom z niepełnosprawnościami i wspieranie ich w codziennym funkcjonowaniu to jeden z priorytetów naszej polityki społecznej. Przekazując środki finansowe lubelskim organizacjom wspólnie realizujemy cel, jakim jest poprawa jakości życia naszych mieszkańców, zwłaszcza tych ze szczególnymi potrzebami - mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. społecznych.

W tym roku na dotacje dla organizacji pozarządowych przeznaczono 150 tys. zł. Środki na realizację 15 projektów w ramach „Programu działań Miasta Lublin na rzecz mieszkańców z niepełnosprawnościami na lata 2021-2025” dostało 9 podmiotów działających w Lublinie.

W wakacje realizowane będą dwa projekty polegające na organizacji zajęć edukacyjnych, terapeutycznych i opiekuńczych dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością. Miasto przeznaczyło na to w tym roku 15 tys. zł. Realizatorem zadnia jest Stowarzyszenie Rodzin Osób z Zespołem Downa „Ukryty Skarb” oraz Stowarzyszenie na Rzecz Osób Potrzebujących Wsparcia „Iuvo”. Kolejna akcja to rozwijanie pasji i zainteresowań osób z niepełnosprawnościami w różnym wieku, na co przewidziano 20 tys. zł. W drodze konkursu wyłoniono trzy organizacje, które podejmą się realizacji zadania. Są to Lubelski Związek Inwalidów Narządu Ruchu, Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Camino” oraz Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Natomiast kwotą 5 tys. zł dofinansowane są działania na rzecz kształtowania pozytywnych postaw wobec osób z niepełnosprawnościami u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Środki na realizację projektu otrzymało Stowarzyszenie na Rzecz Osób Potrzebujących Wsparcia „Iuvo”. Zaś na prowadzenie zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami przeznaczono 20 tys. zł. Realizacji podjęły się Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo i Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Lublinie, Stowarzyszenie Rodzin Osób z Zespołem Downa „Ukryty Skarb” i Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Camino”. Największą kwotę, czyli 90 tys. zł, przeznaczono rehabilitację osób z niepełnosprawnościami. Pieniądze przekazano pięciu podmiotom: Stowarzyszeniu Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”, Polskiemu Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Lublinie, Stowarzyszeniu Rodzin Osób z Zespołem Downa „Ukryty Skarb” oraz Fundacji „Mali Szczęśliwi” im. Janusza Korczaka w Lublinie.

Wszystkie formy wsparcia realizowane będą do grudnia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy