- Z możliwości porad za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość (telefon, e-mail, komunikator internetowy) nadal mogą korzystać osoby ze znaczną niepełnosprawnością ruchową, które nie są w stanie stawić się w punkcie osobiście, a także osoby doświadczające trudności w komunikowaniu się - wyjaśnia Anna Czerwonka z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
Obecnie w Lublinie działa 13 punktów, w których przez 5 dni w tygodniu można skorzystać z nieodpłatnej pomocy prawnej lub nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego. Wizytę można zarezerwować za pośrednictwem strony internetowej np.ms.gov.pl lub telefonicznie w godzinach 7.30-15.30, dzwoniąc pod numer: 81 466 12 10.
Więcej informacji z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego oraz nieodpłatnej mediacji, w tym lokalizacja punktów, znajduje się na stronie lublin.eu oraz na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości.
reklama
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.