reklama
reklama

Lublin: Naukowcy będą mogli odbyć "Staż za miedzą". W ramach konkursu kilku uczelni

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UMCS

Lublin: Naukowcy będą mogli odbyć "Staż za miedzą". W ramach konkursu kilku uczelni - Zdjęcie główne

Lublin: Naukowcy będą mogli odbyć "Staż za miedzą". W ramach konkursu kilku uczelni | foto UMCS

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Ogłoszono listę laureatów III edycji konkursu „Staż za miedzą", czyli inicjatywy, dzięki której naukowcy mogą odbyć staż na jednej z kilku uczelni zrzeszonych w Związku Uczelni Lubelskich.
reklama

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, Politechnika Lubelska, Uniwersytet Medyczny w Lublinie oraz Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie zrzeszone w Związku Uczelni Lubelskich, kontynuują współpracę.

Kapituła konkursowa w składzie: prof. dr hab. inż. Wojciech Franus, prof. dr hab. Wiesław I. Gruszecki, prof. dr hab. n. med. Andrzej Stepulak, dr hab. Bartosz Sołowiej, prof. UP wytypowała 28 naukowców, którzy w obecnym półroczu będą mogli zapoznać się kulturą organizacyjną panującą na innej uczelni, skorzystać z dostępnej aparatury badawczej, a także zapoznać się i wymienić poglądami z pracującymi tam badaczami.

- W ramach trzech edycji konkursu staż zrealizowało 81 naukowców. Cieszy nas ciepły odbiór tej inicjatywy. Naukowcy szczególnie cenią sobie możliwość realizacji stażu w miejscu zamieszkania, ponieważ nie wiąże się to z ponoszeniem dodatkowych kosztów, wyjazdem do innego miasta, co uniemożliwia prowadzenie zajęć dydaktycznych na rodzimej uczelni - mówił prof. dr hab. Wiesław I. Gruszecki, jeden z pomysłodawców konkursu, prorektor ds. nauki i współpracy międzynarodowej UMCS.

- Zainteresowanie konkursem jest ogromne, niektórzy naukowcy po zrealizowaniu stażu na jednej uczelni aplikowali ponownie. Regulamin konkursu dopuszcza możliwość trzykrotnego aplikowania, tak by każdy staż zrealizować na innej uczelni. Inicjatywa integruje nasze środowisko, idealnie trafia w potrzeby i preferencje kadry naukowo-dydaktycznej i bez wątpienia będzie kontynuowana - dodał prof. dr hab. inż. Wojciech Franus, prorektor ds. nauki PL.

Staż może trwać jeden, dwa lub trzy miesiące. Naukowcy sami proponują harmonogram pracy, a także tematykę, którą chcieliby się zająć.

Lista laureatów konkursu znajduje się na stronie internetowej Związku Uczelni Lubelskich.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama