Reklama

Reklama

Lublin: Chcą rozwijać akademickość miasta. Powstały nowe akcje

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Chcą rozwijać akademickość miasta. Powstały nowe akcje - Zdjęcie główne

Chcą rozwijać akademickość miasta. Powstały nowe akcje | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Akademicki Budżet Partycypacyjny, Interprojekt, Wirtualna Karta Biblioteczna i Staż Za Miedzą - to cztery nowe inicjatywy Związku Uczelni Lubelskich.

Reklama

- Akademickość to strategiczny filar Lublina, nasza marka i znak rozpoznawczy. Obecność szkół wyższych w mieście znacząco wpływa na rozwój we wszystkich obszarach. Od ponad dekady stymulujemy trójstronną współpracę pomiędzy miastem, uczelniami i biznesem, a jej kontynuację zakłada Strategia Lublina na kolejne lata. W wymiarze praktycznym przyniesie to wspólne projekty i programy wspierające rozwój inteligentnych specjalizacji lubelskiej gospodarki oraz umacniające akademicką pozycję Lublina - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
 
W ramach projektu Akademicki Budżet Partycypacyjny Związek Uczelni Lubelskich, organizacje studenckie, wydziały, instytuty, koła naukowe, pojedynczy studenci i pracownicy będą mogli zgłaszać swoje pomysły i inicjatywy. W przyszłości mają posłużyć środowisku akademickiemu miasta. Takie pomysły zostaną poddane analizie, a następnie głosowaniu na każdej z uczelni. Wybrane projekty realizowane będą 2023 roku. 
 
- Z kolei konkurs Interprojekt ma na celu budowanie interdyscyplinarnych zespołów badawczych funkcjonujących w ramach ZUL, prowadzących prace laboratoryjne, których wyniki stanowić będą podstawę pozyskiwania funduszy zewnętrznych na dalsze prace badawcze. Preferowane będą projekty zespołów, których uczestnicy reprezentują co najmniej trzy uczelnie stanowiące Związek - informuje Katarzyna Duma, rzecznik prasowy prezydenta Miasta Lublin.
 
Natomiast Wirtualna Karta Biblioteczna ZUL to rozwiązanie, dzięki któremu studenci, doktoranci i pracownicy uczelni będą mogli nieodpłatnie korzystać z zasobów bibliotek głównych uczelni na zasadach wzajemności. Zaś Konkurs Staż za miedzą jest dla naukowców, którzy planują odbyć staż w jednej z uczelni wchodzących w skład ZUL, aby rozpocząć lub kontynuować badania naukowe lub prace badawczo-rozwojowe.
 
 
Dodatkowo uhonorowano studentów, którzy w sposób szczególny wyróżnili się wynikami w nauce, ale także zaangażowaniem w działalność akademicką. Statuetkę Związku Uczelni Lubelskich oraz listy gratulacyjne z rąk Prezydenta Miasta Lublin i władz rektorskich otrzymali: Magdalena Piłat (Politechnika Lubelska), Aleksandra Ren (Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie), Mykhailo Zaslavskyi (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie) i Daria Żuraw (Uniwersytet Medyczny w Lublinie). Statuetki przyznano najlepszym studentom i studentkom z poszczególnych uczelni tworzących Związek.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy