Reklama

Reklama

Lublin: Nauczyciele z Ukrainy zostaną dłużej w szkołach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Nauczyciele z Ukrainy zostaną dłużej w szkołach - Zdjęcie główne

Przedłużenie programu Cash for work | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Ukraińscy nauczyciele zatrudnieni w lubelskich szkołach podpisali kolejne porozumienia o przedłużeniu współpracy w ramach programu „Cash for Work".

Reklama

- Dzięki współpracy z Polskim Centrum Pomocy Międzynarodowej pedagodzy z Ukrainy zatrudnieni w ramach programu „Cash for Work" będą obecni w miejskich placówkach oświatowych do końca trwającego roku szkolnego. Cieszę się, że udało się przedłużyć program na kolejne miesiące i zapewnić dalsze wsparcie w integracji i komunikacji ukraińskich uczniów - mówi Mariusz Banach, zastępca prezydent Miasta Lublin ds. oświaty i wychowania.

„Cash for Work" to program zatrudnienia uchodźców realizowany przez Miasto Lublin i Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej. 30 marca w lubelskich szkołach pracę w charakterze asystenta nauczyciela zaczęli pedagodzy z Ukrainy.

- Ich zadaniem jest pomoc uczniom, nauczycielom i rodzicom w integracji oraz wspólnej pracy. Aktualnie w 39 placówkach zatrudnionych jest 70 osób. Dodatkowo 2 osoby w roli koordynatora wszystkich asystentów pracuje w Urzędzie Miasta Lublin. W okresie wakacji ukraińscy pedagodzy wspierali miejskie instytucje kultury oraz organizacje pozarządowe realizujące działania w ramach corocznej miejskiej akcji „Lato w mieście". Pomagali opiekunom ukraińskich dzieci w komunikacji i włączeniu ich w zabawę lub zajęcia warsztatowe czy sportowe - informuje Anna Czerwonka z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

CZYTAJ TAKŻE: Województwo lubelskie przekazało kolejną karetkę Ukrainie

Program, który przedłużono do końca czerwca 2023 r., ma na celu wsparcie samorządów i organizacji pozarządowych w rozszerzeniu działań na rzecz uchodźców z Ukrainy. Jest realizowany przez Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej we współpracy z Miastem Lublin oraz Lubelskim Społecznym Komitetem Pomocy Ukrainie. Fundacja PCPM wypłaca wynagrodzenie. Natomiast samorząd lub inna organizacja partnerska jest odpowiedzialna za ustalanie zadań dla pracownika i nadzór nad jego codzienną pracą.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy