Reklama

Reklama

Lublin: Następni nauczyciele awansują. Miasto wręczy im akty nadania stopnia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie poglądowe

Lublin: Następni nauczyciele awansują. Miasto wręczy im akty nadania stopnia - Zdjęcie główne

Lublin: Następni nauczyciele awansują | foto Pixabay - zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Władze miasta wręczą akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego. Awans odbierze 23 nauczycieli.

Reklama

- Stopień nauczyciela mianowanego uzyskuje nauczyciel kontraktowy, który po przepracowaniu 2 lat od uzyskania tego stopnia, odbył staż trwający 2 lata i 9 miesięcy oraz zdał egzamin przed komisją powołaną przez Prezydenta Miasta Lublin. Egzaminy odbywały się w listopadzie i w grudniu 2022 r. Wśród zdających byli nauczyciele różnych specjalności, jednakże największą grupę stanowili nauczyciele wychowania przedszkolnego. Zgodnie z ustawą Karta Nauczyciela przy nadaniu stopnia nauczyciela mianowanego nauczyciele składają ślubowanie według roty zawartej w tej ustawie - informuje Izolda Boguta z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Uzyskanie stopnia nauczyciela mianowanego oznacza wzrost minimalnego wynagrodzenia zasadniczego od 1 stycznia przyszłego roku. Od dnia wejścia w życie znowelizowanej Karty Nauczyciela w 2000 roku, w drodze postępowania egzaminacyjnego przez kolejne 42 sesje egzaminacyjne awans na stopień nauczyciela mianowanego uzyskało 3263 nauczycieli, zatrudnionych w szkołach i placówkach, prowadzonych przez Miasto Lublin.

Wręczenie aktów odbędzie się w poniedziałek (19 grudnia) o godz. 12.00 w Ratuszu (pl. Łokietka 1), s24.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy