Reklama

Reklama

Lublin: Część lubelskich nauczycieli zarobi więcej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Część lubelskich nauczycieli zarobi więcej - Zdjęcie główne

Lublin: Część lubelskich nauczycieli zarobi więcej | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Blisko 160 lubelskich nauczycieli otrzymało akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego. Taki stopień wiąże się ze podwyżką pensji.

Reklama

Stopień nauczyciela mianowanego otrzymuje każdy nauczyciel kontraktowy, który przepracował 2 lata od uzyskania tego stopnia. Chodzi o osoby, które odbyły staż trwający 2 lata i 9 miesięcy oraz zdały egzamin przed komisją powołaną przez Prezydenta Miasta Lublin.
 
- W lipcu 2022 r. do egzaminu przystąpiło i zdało go 157 osób. Wśród zdających byli nauczyciele różnych specjalności, jednak największą grupę stanowili nauczyciele: wychowania przedszkolnego, edukacji wczesnoszkolnej oraz wychowawcy świetlic - informuje Izolda Boguta z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
Zgodnie z ustawą Karta Nauczyciela przy nadaniu stopnia nauczyciela mianowanego nauczyciele składają ślubowanie według roty zawartej ustawie.
 
 
Stopień nauczyciela mianowanego wiąże się ze wzrostem wynagrodzenia zasadniczego o 430 zł. Wysokość minimalnej stawki wynagrodzenia zasadniczego nauczyciela kontraktowego to 3167 zł. Natomiast wynagrodzenie nauczyciela mianowanego to 3597 zł. Od dnia wejścia w życie znowelizowanej Karty Nauczyciela w 2000 roku, awans na stopień nauczyciela mianowanego uzyskało łącznie 3240 nauczycieli, zatrudnionych w szkołach i placówkach, prowadzonych przez Miasto Lublin.
 
Uroczystość nadania aktów odbyła się w poniedziałek (29 sierpnia) w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy