Reklama

Reklama

Lublin: Nagrodzą przedsiębiorców i wynalazców

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Nagrodzą przedsiębiorców i wynalazców - Zdjęcie główne

Rusza XIV edycja Konkursu o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Zaczął się nabór do tegorocznej edycji Konkursu o Nagrodę Gospodarczą Prezydenta Miasta Lublin. Do tego grona mogą dołączyć przedsiębiorcy, przedstawiciele instytutów naukowo-badawczych, innowatorzy i wynalazcy.

Reklama

- Nagroda Gospodarcza jest potwierdzeniem wysokich standardów biznesowych przedsiębiorstw oraz ich pozycji na gospodarczej mapie Lublina. Jej przyznanie jest także formą promocji postaw proinwestycyjnych i proinnowacyjnych lubelskich przedsiębiorców. Laureaci Nagrody współtworzą grono najlepszych przedstawicieli lubelskiego biznesu. To przedsiębiorstwa, które odznaczają się istotnym wkładem w rozwój gospodarczy miasta i przyczyniają się do unowocześnienia Lublina, upowszechniają pozytywne wzorce, a także prowadzą działania na rzecz promocji i budowania prestiżu lubelskiej gospodarki - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Przedstawiciele firm, instytucji oraz organizacji mogą zgłaszać swój udział w pięciu kategoriach: Innowacyjność, Obecność na Rynku Globalnym, Lokomotywy Gospodarcze Miasta, Młode Firmy oraz Przemysły Kreatywne. Zgłoszenia mogą być dokonywane przez instytucje, organizacje czy redakcje i indywidualnie przez kandydatów.

Kandydaci w poszczególnych kategoriach powinni posiadać siedzibę lub wykonywać swoją działalność na terenie miasta Lublin, wyróżniać się znaczącym wkładem w rozwój gospodarczy miasta, przestrzegać przepisów prawa oraz spełnić konkretne warunki w danych kategoriach.
 

W kategorii „Innowacyjność” należy spełniać przynajmniej jeden z poniższych warunków: zrealizować w okresie ostatnich 3 lat badania lub rozwiązania innowacyjne; uzyskać efekty ekonomiczne wynikające z wdrożenia innowacji; być autorami innowacyjnej technologii w pełni wdrożonej i obecnej na rynku. W kategorii „Obecność Na Rynku Globalnym” trzeba spełniać przynajmniej jeden z poniższych warunków: w strukturze przychodów posiadać wysoki udział przychodów z eksportu i wykazywać dynamikę ich wzrostu; posiadać znaczące udziały w przedsiębiorstwach posiadających siedzibę poza granicami Polski; prowadzić prace badawczo-rozwojowe lub wdrożeniowe, zorientowane na rozwój działalności na rynkach globalnych. W kategorii „Duże Firmy – Lokomotywy Gospodarcze Miasta” kandydat musi spełniać przynajmniej jeden z poniższych warunków: pozytywnie oddziaływać na rynek pracy miasta Lublin; zrealizować znaczące projekty inwestycyjne; posiadać rozpoznawalną markę. W kategorii „Młode Firmy” trzeba funkcjonować na rynku nie dłużej niż 5 lat licząc do dnia 31 grudnia 2021 r. oraz spełniać przynajmniej jeden z poniższych warunków: wykazywać dynamiczny wzrost sprzedaży od początku istnienia przedsiębiorstwa; posiadać potencjał do dalszego rozwoju; wykazywać dynamiczny wzrost zatrudnienia. W kategorii "Przemysły Kreatywne" należy prowadzić minimum 2 lata działalność gospodarczą licząc do dnia 31 grudnia 2021 r.; w przypadku wykorzystywania dofinansowania z budżetu Gminy Lublin w ostatnim zamkniętym roku obrotowym, wykazać, że stanowiło ono nie więcej niż 30% przychodów firmy; funkcjonować w jednym z obszarów (zgodnie z posiadanym kodem PKD): film, video lub multimedia; muzyka; telewizja; radio; rynek wydawniczy; gry i oprogramowanie; rzemiosło i rękodzieło; architektura; reklama i branding; design; projektowanie mody.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy