Reklama

Reklama

Lublin: Młodzi spotkają się w centrum. Wydarzenie w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Młodzi spotkają się w centrum. Wydarzenie w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży - Zdjęcie główne

Młodzi spotkają się w centrum. Wydarzenie w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Pojawił się nowy termin wydarzenia dla młodzieży w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023. Wcześniej wydarzenie odwołano ze względu na pogodę.

Reklama

W piątek (12 sierpnia) w centrum miasta miało się odbyć wydarzenie skierowane do młodzieży - Chill&Charge. To kolejna inicjatywa w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży oraz okazja do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Młodzieży obchodzonego 12 sierpnia. Jednak ze względu na pogodę wydarzenie odwołono. Teraz Ratusz podął nowy termin,  czyli czwartek (18 sierpnia) w godzinach 14.00-18.00. Wtedy tereny zielone na Placu Litewskim będą przestrzenią do zabawy i odpoczynku, a organizacje młodzieżowe zapewnią możliwość zdobycia informacji o ścieżkach rozwoju, wyjazdach zagranicznych, wolontariacie czy działaniach planowanych w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023.
 
- Zapraszamy do wspólnego świętowania Międzynarodowego Dnia Młodzieży. Chcemy, aby tego dnia młodzi ludzie skorzystali z kreatywnej strefy relaksu i znaleźli inspirację do podejmowania kolejnych wyzwań. Wspierając działania młodzieży, pomagając realizować plany i kształtować przyszłość, wspólnie dążymy do tego, by Lublin był coraz bardziej otwarty na młodych i pełen ich niezwykłej energii - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.
 
Na młodych będą czekać konsultanci Centrum Informacji i Rozwoju Młodzieży oraz Punktu Sieci Eurodesk Lublin, którzy odpowiedzą na wszystkie pytania związane z wyjazdami zagranicznymi, wolontariatem i możliwościami rozwoju. Z kolei zespół Europejskiej Stolicy Młodzieży opowie o planach i wyjaśni, jak włączyć się w działania realizowane w ramach ESM.
 
 
- Będzie można poznać szczegóły programu „Młodzież Inspiruje Dzielnice”, dającego możliwość otrzymania wsparcia finansowego na realizację swoich projektów. Dzięki niemu w Lublinie powstaną inicjatywy wynikające z potrzeb młodych, uzupełniające ofertę Miasta. Obecna będzie też międzynarodowa ekipa wymiany młodzieży z Instytutu Aktywizacji i Rozwoju Społecznego. Na pytania dotyczące polityki, programów i priorytetów UE oraz możliwości zaangażowania w europejskie wydarzenia, informacji udzieli punkt Europe Direct Lublin - informuje Izolda Boguta z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
Natomiast rozstawione na terenach zielonych leżaki i hamaki mają być bazą do prowadzenia rozmów, wymiany informacji i spotkań. W programie jest też wielka jenga, slackline, kreatywne warsztaty i inne niespodzianki oraz mini konkursy, w których do wygrania dwudniowy karnet na Chonabibe Festiwal.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy