Reklama

Reklama

Lublin: Młodzi dostaną pieniądze na swoje działania w dzielnicach

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Młodzi dostaną pieniądze na swoje działania w dzielnicach - Zdjęcie główne

Rusza realizacja młodzieżowych pomysłów w dzielnicach Lublina | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Zakończył się nabór do programu grantowego skierowanego do młodzieży „Dzielnice Kultury – Młodzież Inspiruje Dzielnice”.

Reklama

Spośród 40 zgłoszonych projektów, do realizacji wybrano 25 na łączną kwotę dofinansowania ponad 110 tys. zł. Wsparcie pozwoli m.in. na organizację koncertów, warsztatów, pokazu filmowego, spektakli, teledysków, gry miejskiej, cykli audycji muzycznych i radiowych oraz innych propozycji z zakresu animacji i edukacji kulturalno-społecznej. 

- Przygotowania do obchodów Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023 w Lublinie zyskują kolejny wymiar zaangażowania młodych ludzi. Wraz z nową formułą grantową programu „Dzielnice Kultury”, młodzież otrzymała narzędzie do tworzenia swojej wizji miasta, uzupełniając tym samym ofertę kulturalną w dzielnicach. W ten sposób poznaliśmy ich pomysły i potrzeby w zakresie realizowania swoich inicjatyw - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji oraz pełnomocniczka prezydenta Miasta Lublin ds. Europejskiej Stolicy Młodzieży.

Operatorami programu są Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice” oraz Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”. Każdy z nich koordynuje program w konkretnych dzielnicach. Realizacja projektów potrwa do końca listopada.

- Wybór pomysłów odbywał się w uzgodnieniu z przedstawicielami młodzieży obecnymi w każdej komisji. Wsparcie finansowe na realizację pomysłu wynosiło maksymalnie do 6 tys. zł. Zwycięskie inicjatywy będą realizowane m.in. przez grupy znajomych, koła zainteresowań czy samorządy uczniowskie. Łączna kwota przeznaczona na realizację programu to 150 tys. zł, wybrane projekty otrzymały wsparcie w kwocie ponad 110 tys. zł, a pozostałe środki zostaną wykorzystane na działania aktywizujące młodzież, w dzielnicach nieobjętych zgłoszeniami. - informuje Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

W programie „Młodzież Inspiruje Dzielnice” mogły wziąć udział osoby mieszkające w Lublinie, realizujące projekt młodzieżowy lub skierowany do młodzieży w wieku od 10 do 30 lat. 

Z kolei sam projekt "Dzielnice Kultury” to zainicjowany w 2013 roku program, którego celem jest zwiększenie potencjału kulturalnego dwudziestu siedmiu dzielnic Lublina. Zrealizowano ponad tysiąc projektów. Szczególne znaczenie miały jubileuszowe edycje programu „Dzielnice Kultury”, poświęcone obchodom 700-lecia Miasta Lublin, 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 450-lecia podpisania Unii Lubelskiej. 

- Tegoroczną edycję poświęcono wyłącznie młodzieży w ramach świętowania tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023. Taka formuła miała na celu aktywizację młodych osób mieszkających w Lublinie i włączenie ich do tworzenia oferty kulturalnej miasta. W tym roku program opierał się na europejskich wartościach, takich jak: włączanie do współdecydowania o mieście, równość, dostępność i zapobieganie dyskryminacji - dodaje Justyna Góźdź.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy