Reklama

Reklama

Lublin: Mieszkańcy Węglina Północnego doczekają się rozbudowy ulicy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Mieszkańcy Węglina Północnego doczekają się rozbudowy ulicy - Zdjęcie główne

Lublin: Mieszkańcy Węglina Północnego doczekają się rozbudowy ulicy | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Miasto rozpoczyna rozbudowę ul. Raszyńskiej. Powstanie droga, kanalizacja deszczowa, chodniki i ścieżka rowerowa.

Reklama

Rozbudowę ul. Raszyńskiej poprowadzi Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A, z którym Miasto podpisało umowę. Wartość prac to ponad 9,3 mln zł.

- Zakończone postępowanie przetargowe i podpisana umowa pozwalają na rozpoczęcie etapu wykonawczego. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku. Rozbudowa ul. Raszyńskiej to inwestycja oczekiwana przez mieszkańców Węglina Północnego. Temat ten był jednym z kluczowych podczas spotkań w ramach projektu „Plan dla Dzielnic”. Z nowej infrastruktury mieszkańcy skorzystają w przyszłym roku - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.

Rozbudowa obejmie odcinek od skrzyżowania ul. Raszyńskiej z ul. Lazurową do wysokości posesji nr 63. Drogowcy zbudują ul. Tarninowej na odcinku od ul. Raszyńskiej do skrzyżowania z ul. Skubiszewskiego. Zostanie zbudowana też kanalizacja deszczowa oraz kolektor deszczowy do istniejącego zbiornika retencyjnego w rejonie ul. Liszkowskiego i Laskowej. Wykonawca zbuduje jeszcze oświetlenie drogowe oraz przebuduje sieci teletechniczne i elektroenergetyczne. Wzdłuż planowanych ulic przewidziano jednostronną, ale dwukierunkową ścieżkę rowerową. Powstaną również nowe chodniki. 
 
 
Czas na realizację inwestycji to 14 miesięcy od daty podpisania umowy. Termin zakończenia prac upływa w listopadzie 2023 r.
 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy