Reklama

Reklama

Lublin: Mieszkańcy Czubów Południowych i Głuska spotkają się z władzami miasta

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Mieszkańcy Czubów Południowych i Głuska spotkają się z władzami miasta - Zdjęcie główne

Warsztaty w dzielnicy Tatary | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina W dzielnicach Czuby Południowe i Głusk odbędą się kolejne warsztaty z cyklu „Plan dla Dzielnic”. Mieszkańcy podsumują dotychczasowe etapy projektu oraz będą opracowywać dokumenty rozwoju dla każdej z nich – „Plany dla Dzielnic”.

Reklama

- Dziękuję mieszkańcom dzielnicy Tatary za udział w warsztatach otwierających ostatni etap realizacji Projektu „Plan dla Dzielnic”. Jednocześnie zachęcam do uczestnictwa w kolejnych spotkaniach zaplanowanych w najbliższych tygodniach. Zależy nam, by mieszkańcy aktywnie włączali się w prace nad planami rozwoju lubelskich dzielnic, bo to oni najlepiej wiedzą, jak powinno wyglądać w przyszłości ich najbliższe otoczenie - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Warsztaty w dzielnicy Czuby Południowe odbędą się we wtorek (29 listopada) o godz. 17.00, w Szkole Podstawowej nr 51 im. Jana Pawła II, przy ul. Bursztynowej 22. Zapisy na spotkanie są poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.plandladzielnic.eu. Rekrutacja uczestników potrwa do 23 listopada, do godz. 12.00. Natomiast warsztaty dla mieszkańców Głuska zaplanowano w środę (30 listopada). Wydarzenie odbędzie się o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 47 im. J. I. Kraszewskiego, przy ul. Zdrowej 1. Przyjmowanie zgłoszeń zakończy 24 listopada o godz. 12.00. Aby wziąć udział w spotkaniu należy wypełnić formularz dostępny na stronie www.plandladzielnic.eu.

Liczba uczestników jest ograniczona. W jednym spotkaniu może wziąć udział 25 osób, z czego 5 miejsc jest zagwarantowanych dla przedstawicieli Rad Dzielnic.
 
- Kandydaci będą wybierani tak, aby zapewnić uczestnictwo w wydarzeniu przedstawicielom różnych grup społecznych, m.in. seniorom, przedstawicielom środowiska studenckiego czy osobom z niepełnosprawnościami - informuje Anna Czerwonka z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
 
„Plan dla Dzielnic” to cykl spotkań, które mają wyznaczyć priorytety rozwojowe w poszczególnych dzielnicach w perspektywie najbliższych lat. Pierwszym etapem były spotkania publiczne służące diagnozowaniu problemów i potrzeb poprzez rozmowy z mieszkańcami i mieszkankami. Drugim etapem są spacery dzielnicowe, podczas których „w terenie” omawiane są tematy poruszane podczas spotkań publicznych. W listopadzie br. ruszyły także warsztaty, czyli trzeci, ostatni etap projektu, który ma na celu podsumowanie wniosków z dotychczasowych spotkań i opracowanie planów rozwoju dla poszczególnych dzielnic Lublina. 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy