Reklama

Reklama

Lublin: "Plan dla Dzielnic" zaczyna trzeci etap realizacji. Mieszkańcy spotkają się na warsztatach

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: "Plan dla Dzielnic" zaczyna trzeci etap realizacji. Mieszkańcy spotkają się na warsztatach - Zdjęcie główne

Spacer w ramach Planu dla Dzielnic | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Zaczęły się zapisy na kolejne warsztaty w ramach projektu „Plan dla Dzielnic”.Planowane są spotkania z mieszkańcami Felina i Węglina Południowego.

Reklama

„Plan dla Dzielnic” to cykl spotkań, które mają wyznaczyć priorytety w dzielnicach w perspektywie najbliższych lat. Pierwszym etapem były spotkania publiczne służące diagnozowaniu problemów i potrzeb poprzez rozmowy z mieszkańcami i mieszkankami. Drugim etapem są spacery dzielnicowe, podczas których „w terenie” omawiane są tematy poruszane podczas spotkań publicznych. 

- W listopadzie rozpoczynamy trzeci etap realizacji Projektu „Plan dla Dzielnic”. Zachęcam mieszkańców Felina i Węglina Południowego do zapisywania się na dzielnicowe warsztaty. Wspólnie podsumujemy dotychczasowe rozmowy i opracujemy plany dalszego rozwoju tych części miasta na najbliższe lata - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Warsztaty są trzecią częścią wspólnej pracy nad strategiami rozwoju dzielnic. Ich zadaniem jest podsumowanie cyklu spotkań i spacerów w konkretnej dzielnicy i opracowanie dokumentu – „Planu dla Dzielnicy”. We wtorek (22 listopada) odbędą się warsztaty dla dzielnicy Felin. Spotkanie zacznie się o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 52, przy ul. Władysława Jagiełły 11. Zapisy potrwają do 16 listopada do godz. 12.00. Natomiast warsztaty dla mieszkańców dzielnicy Węglin Południowy zaplanowano w środę (23 listopada) od godz. 17.00 w Szkole Podstawowej nr 58, przy ul. Berylowej 7. Rekrutacja uczestników zakończy się 17 listopada o godz. 12.00.

- Liczba uczestników jest ograniczona. W jednym warsztacie przewidziano udział 25 osób, z czego 5 miejsc jest zagwarantowanych dla przedstawicieli Rad Dzielnic. Kandydaci będą wybierani tak, aby zapewnić uczestnictwo w warsztatach przedstawicielom różnych grup społecznych, m.in. seniorom, przedstawicielom środowiska studenckiego czy osobom z niepełnosprawnościami - informuje Katarzyna Duma, rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Lublin.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy