reklama
reklama

Lublin: Mieszkańcy chcieli przejścia dla pieszych w rejonie ul. Lipskiej. Miasto odpowiedziało

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Mieszkańcy chcieli przejścia dla pieszych w rejonie ul. Lipskiej. Miasto odpowiedziało - Zdjęcie główne

Lublin: Mieszkańcy chcieli przejścia dla pieszych w rejonie ul. Lipskiej. Miasto odpowiedziało | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Wyznaczenia przejścia dla pieszych w rejonie ul. Lipskiej chcieli mieszkańcy i wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin. Władze miasta odpowiedziały na ich prośbę.
reklama

Mieszkańcy ulic: Lipskiej, Stary Gaj i Tęczowej chcą opracowania organizacji ruchu dla tych ulic. Dlategpo wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin Leszek Daniewski (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) skierował do władz miata interpelację w imieniu mieszkańców i w tej sprawie. W trakcie spotkania wiceprzewodniczącego z mieszkańcami zgłosili oni potrzebę oznakowania tych dróg z jednoczesnym określeniem pierwszeństwa dla ul. Lipskiej.

- Ulica Lipska jest drogą międzygminną, o wzmożonym ruchu drogowym, gdyż jest drogą dojazdową do Starego Lasu, uczęszczaną przez wielu turystów i stanowi dogodny "skrót" dla mieszkańców gminy Konopnica. Na całej jej długości nie ma żadnego wyznaczonego przejścia dla pieszych, a duża intensywność ruchu pieszego i rowerowego w sąsiedztwie Zajazdu pod Gwiazdami skłaniać powinna do wyznaczenia przejścia własnie w tym miejscu - napisał Leszek Daniewski.

Dodatkowo, poprosił o poprawę bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ul. Lipskiej z ul. Stary Gaj. Zaproponował zamontowanie lustra drogowego i postawienie znaku "ustąp pierwszeństwa".

Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju odpisał, że ulica Lipska jest drogą gminna w klasie technicznej „dojazdowa”. Obecna organizacja ruchu na ulicy zakłada ruch w obu kierunkach, a ulica ma ograniczenie prędkości jak w terenie zabudowanym. Natomiast ruch pieszy prowadzony jest po chodnikach po obu stronach jezdni i przejściach dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. Janowską oraz końcowym odcinku ulicy w miejscu zakończenia chodnika po lewej stronie.

- Wyznaczenie dodatkowego przejścia dla pieszych w ciągu przedmiotowej ulicy i skoncentrowanie ruchu pieszego, ograniczy prawną możliwość przekraczania jezdni w innych dogodnych dla pieszych miejscach. Bowiem w odległości mniejszej niż 100 m od przejść, o ile bliżej nie ma skrzyżowań, przechodzenie przez jezdnię jest zabronione przepisami Prawa o ruchu drogowym - napisał Artur Szymczyk. - W przypadku braku wyznaczonych przejść przekraczanie jezdni jest dozwolone pod warunkiem, że nie spowoduje zagrożenia bezpieczeństwa ruchu lub utrudnienia w ruchu pojazdów. Pieszy jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdom i do przeciwległej krawędzi jezdni iść drogą najkrótszą, prostopadle do osi jezdni.

Dalej dodał, że widoczność na skrzyżowaniu dla kierowców włączających się do ruchu z ul. Stary Gaj jest dostateczna i wyklucza zasadność montażu lustra drogowego. Do tego, stosowane lustra znacznie "tłumią przekaz wizualny, gdzie przy zbytnim zaufaniu kierowców do obrazu z lustra może dojść do sytuacji zagrażających bezpieczeństwu ruchu".

Natomiast w kwestii oznakowania włączenia ul. Stary Gaj i ul. Tęczowej do ul. Lipskiej zasadne jest wprowadzenie zmian w organizacji ruchu i oznakowanie ich jako skrzyżowania.

- Reasumując, zostanie opracowany projekt stałej organizacji uwzględniający montaż znaków D-1 i A-7 w omawianych miejscach. Projekt po uzyskaniu opinii zarządcy drogi i zatwierdzeniu zostanie przekazany do realizacji w terenie - podsumował Szymczyk.

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama