Reklama

Reklama

Co z budową chodnika na terenie Lublina i Gminy Głusk?

Opublikowano: pt, 26 mar 2021 16:45
Autor: | Zdjęcie: Print screen/transmisja sesji Rady Miasta Lublin

Co z budową chodnika na terenie Lublina i Gminy Głusk? - Zdjęcie główne

O to na jakim etapie jest inwestycja zapytał Leszek Daniewski | foto Print screen/transmisja sesji Rady Miasta Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina O to na jakim etapie jest realizacja budowy chodnika wzdłuż ul. Osmolickiej na odcinku od drogi powiatowej Prawiedniki-Mętów w kierunku Lublina, zapytuje władze miasta, Leszek Daniewski. Jeszcze nie ma odpowiedzi.

Reklama

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Leszek Daniewski (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) w interpelacji do władz miasta poruszył sprawę wykonania chodnika. Zaznaczył, że w trakcie prac nad budżetem miasta na 2021 rok w ramach autopoprawki został przyjęty przez prezydenta wniosek wiceprzewodniczącego o wykonanie chodnika. Chodzi o fragment wzdłuż ul. Osmolickiej na odcinku od drogi powiatowej Prawiedniki-Mętów w kierunku Lublina. Zadanie to jest uwarunkowane udziałem finansowym Gminy Głusk w wysokości 50 tys. zł, bo wsie - Prawiedniki i Mętów, znajdują sie na jej terenie.

Dodał, że zasadność tego zadania potwierdzili, podczas wizji lokalnej z jego udziałem, Artur Szymczyk - zastępca prezydenta Lublina ds. inwestycji i rozwoju, Jacek Anasiewicz - wójt Gminy Głusk i radni tej gminy. Wówczas wójt zadeklarował też kwotę partycypacji w inwestycji. To 50 tys. zł.

- Z informacji, które posiadam, w budżecie Gminy Głusk Rada zabezpieczyła już wspomnianą kwotę. W związku z tym zwracam się do Pana Prezydenta z zapytaniem i proszę o odpowiedź na jakim etapie jest realizacja tego zadania ze strony miasta Lublin i czy podjęto już rozmowy robocze z Panem Wójtem celem sfinalizowania deklaracji finansowej - napisał w interpelacji Leszek Daniewski. 

Jeszcze nie ma odpowiedzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.