Reklama

Reklama

Lublin: Parafia z Wrotkowa chce wybudować parking. Władze miasta odpowiedziały

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Parafia z Wrotkowa chce wybudować parking. Władze miasta odpowiedziały - Zdjęcie główne

Parafia z Wrotkowa chce wybudować parking. Władze miasta odpowiedziały | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Leszek Daniewski z Rady Miasta Lublin poprosił władze miasta o wsparcie działań zmierzających do kupienia działki przez jedną z parafii na Wrotkowie. Miałby tam powstać parking.

Reklama

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Leszek Daniewski z klubu prezydenta Krzysztofa Żuka skierował do władz miasta interpelację. Pismo dotyczy zakupu przez Parafię pw. Świętego Jana Pawła II działki z przeznaczeniem na ogólnodostępny parking. Do wiceprzewodniczącego o pomoc zwrócił się proboszcz parafii - ksiądz dr Grzegorz Trąbka. Chodzi o wsparcie działań zmierzających do zakupu od Miasta Lublin działki nr 61/48 o pow. ok. 800 mkw. Parcela znajduje się bezpośrednio przed głównym wejściem do świątyni, w sąsiedztwie nowo wybudowanej ulicy K.E.Wojtyłów oraz Ronda Światowych Dni Młodzieży 2016. Sama parafia jest przy ul. Biskupa Fulmana w dzielnicy Wrotków.

- Dzięki zaangażowaniu Księdza Proboszcza, przy dużej mojej pomocy, otoczenie Kościoła i tak w ostatnich latach radykalnie zmieniło swój wygląd. Wspomniana działka zostanie przeznaczona na parking ogólnodostępny dla okolicznych mieszkańców i uczestników nabożeństw. Obecnie jest ona dzierżawiona przez Parafię do 2024 roku - napisał Leszek Daniewski.

Wiceprzewodniczący przekonuje, że kupienie działki przyśpieszy podjęcie prac budowlanych przy tak oczekiwanym parkingu.

- Samodzielne wykorzystanie działki przez inny podmiot moim zdaniem nie jest możliwe gdyż stanowi ona kompleksowe zagospodarowanie obiektu sakralnego - napisał Daniewski.

Na koniec poprosił, żeby prezydent miasta spotkał się z proboszczem "celem przedłożenia uszczegółowionej prośby w przedmiotowej sprawie".

Na interpelację odpowiedział Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju. Poinformował, że 8 kwietnia na prośbę proboszcza odbyło się spotkanie, podczas którego została wyjaśniona procedura dotycząca sprzedaży nieruchomości będących własnością Gminy Lublin.

- Jednocześnie uprzejmie informuję, że Parafia pw. Świętego Jana Pawła II ma zawartą z Gminą Lublin umowę dzierżawy na nieruchomość oznaczoną jako działka ewidencyjna nr 61/48 (obr. 43 - Wrotków, ark. 29) położoną w Lublinie przy ul. Emilii i Karola Wojtyłów, która to umowa umożliwia budowę parkingu. Ponadto podczas spotkania uzgodniono, że Ksiądz Proboszcz złoży do Urzędu Miasta Lublin stosowny wniosek w sprawie nabycia działki gminnej nr 61/48 - napisał zastępca prezydenta.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy