reklama
reklama

Lublin: Miejskie granty dla 25 samorządów uczniowskich. Na co wydadzą pieniądze?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Miejskie granty dla 25 samorządów uczniowskich. Na co wydadzą pieniądze? - Zdjęcie główne

foto Miasto Lublin

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaW ramach programu „SUper Granty" 25 samorządów uczniowskich ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych otrzymało wsparcie finansowe. Wyróżnione inicjatywy obejmowały m.in. warsztaty dziennikarskie, gry miejskie, festyny oraz inne działania integracyjne rozwijające kompetencje młodych ludzi.
reklama

- „SUper Granty" to nasza najnowsza tegoroczna inicjatywa w kreatywność i zaangażowanie młodzieży oraz wzmacnianie roli samorządów uczniowskich w życiu szkół. Dziękuję wszystkim uczestniczkom i uczestnikom za wspaniałe pomysły, które zmieniają nasze szkoły w jeszcze lepsze miejsca do nauki i działania oraz przyczyniają się do rozwoju partycypacji uczniowskiej - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępczyni prezydenta ds. kultury, sportu i partycypacji.

W ramach „SUper Grantów” 25 samorządów uczniowskich lubelskich szkół otrzymało wsparcie w wysokości do 7,5 tys. zł. Projekty realizowane w ramach programu wpisują się w ideę Europejskiej Stolicy Kultury 2029 oraz obchodzony w tym roku jubileusz 20-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. 
 
W szkołach podstawowych wygrało 13 projektów, między innymi: „Szkolny Parlament Uczniowski”, „Reporterska Czternastka – odkrywaj, kreuj, komunikuj. Rozwijaj swoje umiejętności dziennikarskie i telewizyjne, stając się głosem swojej społeczności!”, „InteGRAciarnia”, „Lublin w Europie, Europa w Lublinie". Wśród 12 projektów szkół ponadpodstawowych znalazły się m.in.: Międzyszkolna gra miejska „Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej", „Spece z Magnolki”, „Kreatywna Przestrzeń w Grabskim”, „Graj z Elsnerem – festyn gier planszowych z Lublinem i Unią Europejską w tle”. Granty przyczyniły się do szerszego włączania samorządów uczniowskich do współdecydowania o życiu szkoły oraz rozwoju partycypacji uczniowskiej.
 
 
W poniedziałkowym (16 grudnia) podsumowaniu projektu wzięli udział uczniowie, nauczyciele, dyrektorzy szkół oraz przedstawiciele samorządu.
 
- Wydarzenie rozpoczęło się występem zwycięskiego zespołu w ramach konkursu „Lublin ma talent” organizowanego przez I Liceum Ogólnokształcące. Swoje umiejętności teatralne mieli okazję zaprezentować uczennice i uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego, którzy słynną historię miłości Romeo i Julii odegrali w 3 różnych językach. Program obejmował także panel dyskusyjny „SUper Samorząd: Młodzież, Granty, Działanie!” oraz prezentację filmu dotyczącego realizowanych wydarzeń przez Szkołę Podstawową nr 20. Finałem wydarzenia była gra planszowa „Graj z Elsnerem o Lublinie” przygotowana przez uczniów Zespołu Szkół nr 5 - informuje Monika Głazik z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
 

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama