Reklama

Reklama

Lublin: Miejska spółka przejmie Lubelski Rower Miejski

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Miejska spółka przejmie Lubelski Rower Miejski - Zdjęcie główne

Lublin: Miejska spółka przejmie Lubelski Rower Miejski | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Spółka MPK Lublin pokieruje systemem rowerów miejskich. Miasto zaczęło procedurę udzielenia zamówienia publicznego w formie in-house.

Reklama

- Od kilkunastu lat systematycznie rozwijamy sieć infrastruktury rowerowej i zwiększamy dostępność roweru. Teraz prowadzeniem Lubelskiego Roweru Miejskiego zajmie się miejska spółka MPK Lublindzięki czemu dochody z tego tytułu pozosta w strukturze finansów miastaPonadto, dzięki integracji systemów komunikacji zbiorowej i rowerowej, wypożyczalnia rowerów miejskich będzie nie tylko ekologiczną, ale i bardziej konkurencyjną alternatywą dla prywatnych przejazdów samochodem. To także rozwiązanie uzupełniające lokalny transport publiczny w realizacji zintegrowanej i zrównoważonej mobilności miejskiej, która dla Lublina jest priorytetem - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.

Zlecenie dalszego operowania systemem Lubelskiego Roweru Miejskiego ma być oparte teraz na modelu zamówień publicznych w trybie in-house. To procedura umożliwiająca powierzenie zamówienia przez podmiot publiczny spółce zależnej, z zastosowaniem zasady zamówienia z wolnej ręki. Zarząd Transportu Miejskiego wdrożył procedurę udzielenia zamówienia na rzecz spółki MPK Lublin w zakresie zarządzania systemem Lubelskiego Roweru Miejskiego wraz z wykonaniem oprogramowania LRM oraz kompleksowym serwisem i magazynowaniem infrastruktury systemu.

- Kolejnym krokiem planowanej częściowej integracji z systemem biletu LUBIKA jest stworzenie oferty łączonej, zawierającej w swoich ramach zarówno usługi z zakresu komunikacji miejskiej, jak i możliwość korzystania z rowerów publicznych działających w systemie Lubelskiego Roweru Miejskiego. Dla stałych klientów komunikacji miejskiej ZTM przygotuje specjalną ofertę korzystania z roweru miejskiego na preferencyjnych warunkach, co umożliwi ważny bilet okresowy komunikacji miejskiej lub aktualna Lubelska Karta Miejska - informuje Katarzyna Duma, rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Lublin.

Poza tym, zmieni się wygląd rowerów. Jego nowe barwy mają nawiązywać do pojazdów komunikacji miejskiej w Lublinie.Przygotowano trzy różne warianty. O ostatecznym wyglądzie rowerów i stacji zdecyduja mieszkańcy w głosowaniu. Sonda rozpocznie się we wtorek (6 września) na stronie internetowej ZTM Lublin. Głosować będzie można do 12 września.

Teraz operatorem całego systemu jest firma Nextbike Polska, z którym umowa obowiązuje do końca listopada. W czerwcu podczas sesji Rady Miasta Lublin podjęta została uchwała w zakresie rozszerzenia kompetencji statutowych Zarządu Transportu Miejskiego w Lublinie. Na jej podstawie ZTM, który w imieniu Gminy Lublin pełni rolę organizatora i zarządcy komunikacji miejskiej, otrzymał zadanie koordynacji system Lubelskiego Roweru Miejskiego, jako uzupełnienie publicznego transportu zbiorowego.

Z kolei mieszkańcy mają do dyspozycji 700 rowerów rozlokowanych na 120 stacjach. W ubiegłym roku łączna liczba wypożyczeń Lubelskiego Roweru Miejskiego przekroczyła 76 tys., natomiast ich łączny czas użytkowania wyniósł ponad 2 mln minut. W ostatnich miesiącach tego roku odnotowano wzrost zainteresowania Lubelskim Rowerem Miejskim. Średnia miesięczna liczba wypożyczeń to ok. 20 tys.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy