- Mikołajki są dla wielu z nas ulubionym dniem w roku, szczególnie bardzo wyczekiwanym przez najmłodszych. W najbliższy weekend na lubelskie rodziny czeka moc mikołajkowych atrakcji, w tym wspólne śpiewanie, zabawy, spotkanie ze Świętym Mikołajem, warsztaty kulinarne, czy seans filmowy. Zaplanowane wydarzenia z pewnością będą ciekawe zarówno dla dzieci, jak i starszych oraz okazją do umacniania rodzinnych i międzypokoleniowych więzi. Serdecznie zapraszam do udziału w przygotowanych mikołajkowych spotkaniach. W tym roku świętować będziemy radośnie i twórczo nie przez jeden, ale przez trzy dni - mówi Anna Augustyniak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. społecznych.
Mikołajkowe spotkania rozpoczną w piątkowe popołudnie (6 grudnia) rodzinne warsztaty kulinarne „Magia Świąt”, skierowane do dzieci w wieku od 5 do 12 lat oraz ich rodziców lub dziadków. Uczestniczki i uczestnicy spotkań będą pracować w parach pod okiem Marcina Szuleja, profesjonalnego szefa kuchni, poznając produkty, tekstury i smaki z obszaru cukiernictwa. Wszystkiemu towarzyszyć będzie świąteczna muzyka. W warsztacie udział weźmie również Anna Augustyniak, która wspólnie z mieszkankami i mieszkańcami zmierzy się z przygotowanymi przez szefa kuchni kulinarnymi zadaniami. Warsztat odbędzie się w Hotelu Arche przy ul. Zamojskiej 30 o godz. 17.30. Po jego ukończeniu uczestniczki i uczestnicy otrzymają Certyfikaty Małego Kucharza oraz mikołajkową niespodziankę. Liczba miejsc jest ograniczona, a bezpłatny wstęp jest możliwy po wcześniejszej rejestracji, która ruszy we wtorek (3 grudnia) o godz. 13.00. O zakwalifikowaniu dziecka na warsztaty rodzice lub opiekunowie zostaną powiadomieni za pośrednictwem poczty e-mail. Przed dokonaniem zgłoszenia należy zapoznać się z Regulaminem uczestnictwa. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie lublin.eu.
CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Bezpłatne karnety na pływalnie niebawem do odbioru. Program "Rodzina Trzy Plus"
W sobotę (7 grudnia) Lublin odwiedzi Święty Mikołaj. Od godz. 12.00 dzieci będą mogły się z nim spotkać w Galerii Olimp. Będzie to okazja do pamiątkowego zdjęcia, udziału w grach i zabawach oraz zdobycia cennych nagród rzeczowych. Świętego Mikołaja wspierać będą Śnieżynki rozdające czekoladowe muffinki i upominki. Spotkania o godz. 11.00 i 17.00 uatrakcyjni koncert młodych artystów ze Studia Wokalnego Bluelife-Art prowadzonego przez Krystynę Cugowską. Całość wydarzenia w CH Olimp potrwa od godz. 11.00 do 18.00. Dodatkowo w sobotę wszyscy chętni będą mogli skorzystać ze specjalnej oferty świątecznych wyrobów rękodzielniczych stworzonych przez podopiecznych lubelskich organizacji pozarządowych, środowiskowych domów samopomocy czy warsztatów terapii zajęciowej. Podczas Społecznego Kiermaszu Mikołajkowego w Galerii Olimp będzie można zakupić m.in. ozdoby choinkowe, stroiki, wyjątkowe bombki, czy kartki świąteczne, wspierając tym samym ideę pomocy społecznej.
Z kolei w niedzielę (8 grudnia) o godz. 15.30 w Kinie Bajka zaplanowano rodzinny seans filmowy „Renifer Niko i zaginione sanie Mikołaja”. Dla wszystkich uczestniczek i uczestników przewidziano także mikołajkowy podarunek. Bezpłatne wejściówki będą do odbioru w środę (4 grudnia) w godz. 8.00-15.00 w Wydziale Inicjatyw i Programów Społecznych (p. 101) przy ul. Leszczyńskiego 23. Nie jest możliwa wcześniejsza rezerwacja miejsc. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 4 wejściówki.
Wydarzenie „Magia wspólnych spotkań” realizowane jest w ramach programu „Rodzina Trzy Plus”, który od 2012 roku stanowi platformę współpracy pomiędzy Miastem i sektorem prywatnym w zakresie wsparcia mieszkających w Lublinie rodzin z co najmniej trojgiem dzieci.
- Lublin był pierwszym miastem w województwie lubelskim, który wdrożył to nowatorskie rozwiązanie. Inicjatywa stała się impulsem do podjęcia prorodzinnych działań przez kolejne samorządy oraz wzorcem dla ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny. Obecnie posiadaczami Kart Rodzina Trzy Plus jest ponad 4,2 tys. lubelskich rodzin – z lubelskiego programu skorzystało już 92% uprawnionych. Uczestnikami programu „Rodzina Trzy Plus” mogą być wszyscy rodzice oraz ich małżonkowie, którzy zamieszkują w Lublinie oraz wychowują łącznie co najmniej troje dzieci w wieku do 18. roku życia lub do ukończenia 25 lat, gdy dziecko uczy się w szkole lub szkole wyższej. Każdego roku w ramach programu realizowanych jest wiele działań i inicjatyw skierowanych zarówno do samych dzieci, jak również tych o charakterze międzypokoleniowym. Za działania w ramach programu „Rodzina Trzy Plus” Lublinowi przyznano liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. Certyfikat Dobrych Praktyk Europejskiej Nagrody Sektora Publicznego, a także zaproszono do członkostwa w Europejskiej Sieci Gmin Przyjaznych Rodzinie (European Network Municipalities) - wyjaśnia Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.