Reklama

Reklama

Lublin: Miasto nie wymieni słupków blokujących wjazd na ul. Głowackiego

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Miasto nie wymieni słupków blokujących wjazd na ul. Głowackiego - Zdjęcie główne

Miasto nie wymieni słupków blokujących wjazd na ul. Głowackiego | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Radny Stanisław Brzozowski apelował o wymianę słupków blokujących wjazd autom przy ul. Głowackiego. Władze miasta już odpowiedziały.

Reklama

Radny miejski Stanisław Brzozowski (niezrzeszony) skierował do władz miasta interpelację w sprawie wymiany słupków blokujących przy ul. Głowackiego. Na wstępie zaznaczył, że w trakcie niedawno ukończonej przebudowy Al. Racławickich zmodernizowano ich skrzyżowanie z ul. Głowackiego. W efekcie na odcinku ul. Głowackiego bezpośrednio za skrzyżowaniem z Al. Racławickimi stanęło łącznie 7 słupków blokujących żeliwnych typu Lublin".

- Mieszkańcy słusznie podnoszą, że nie jest to ścisłe centrum miasta, brak jest także zabytkowej, przedwojennej zabudowy i tym samym takie ozdobne słupki pasują tu jak przysłowiowa „pięść do nosa" - napisał Stanisław Brzozowski. - Być może za ich montażem stała wygoda wykonawcy w postaci montażu jednakowych wygrodzeń na całym kontrakcie, jednak nic nie usprawiedliwia robienia z miasta wojewódzkiego „cepelii" przy okazji inwestycji, której koszty są liczone w dziesiątkach milionów złotych.

Dlatego radny poprosił o wymianę zamontowanych przy ul. Głowackiego ozdobnych słupków na standardowe słupki blokujące w kolorze szarym - analogiczne, jak znajdowały się w tym miejscu przed przebudową AL Racławickich. Jednocześnie chce, żeby zdemontowane słupki ozdobne z ul. Głowackiego zamontować na chodniku przed kamienicą przy ul. Lubartowskiej 15.

- Tutaj na odcinku chodnika między wyjazdem ze Starego Miasta (łącznik z ul. Olejnej i ul. Szambelańskiej), a wyznaczonymi miejscami parkingowymi mamy do czynienia z nagminnym nielegalnym parkowaniem aut przyjeżdżających do pobliskiej piekarni. Parkowanie to ma charakter krótkotrwały i mocno rotacyjny co uniemożliwia zlikwidowanie tego procederu poprzez interwencje Straży Miejskiej i Policji - wyjaśnia radny.

Podkreślił, że pozostawienie auta w tym miejscu znacznie ogranicza widoczność w obrębie skrzyżowania, co stwarza zagrożenie bezpieczeństwa. Na koniec poprosił jeszcze o wskazanie możliwych terminów wymiany istniejących słupków przy ul. Głowackiego oraz montażu słupków ozdobnych zabezpieczających chodnik przy ul. Lubartowskiej 15.

W odpowiedzi Andrzej Wojewódzki - sekretarz Miasta Lublin poinformował, że słupki przy ul. Głowackiego są zgodne z zatwierdzonym projektem.
 
- Jak słusznie zauważył Pan Radny, takie same wygrodzenia zamontowane są wzdłuż całej inwestycji, toteż wymiana ozdobnych żeliwnych słupków typu „Lublin", które spełniają swoją funkcję, na standardowe słupki blokujące w kolorze szarym generowałaby niepotrzebne dodatkowe koszty oraz niewątpliwie zaburzyłaby spójność i estetykę, o którą Pan Radny niejednokrotnie zabiegał - napisał Andrzej Wojewódzki.
 
Z kolei w kwestii montażu dodatkowych słupków z napisem "Lublin" w rejonie ul. Lubartowskiej 15 poinformował, że zgodnie z prawem zabrania się zatrzymywania i postoju na skrzyżowaniu i w odległości mniejszej niż 10 m od przejazdu lub skrzyżowania. Dodał, że przypadki parkujących z naruszeniem tych przepisów, powinny być kontrolowane przez służby porządkowe do tego powołane. 
 
- Fizyczna blokada przy użyciu urządzeń bezpieczeństwa ruchu powinna być stosowana tylko w przypadkach, gdzie brak tego typu urządzeń powoduje bezpośrednie zagrożenie w ruchu drogowym - podsumował sekretarz.
 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy