Reklama

Reklama

Lublin: Miasto nagrodziło młodych artystów

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Miasto nagrodziło młodych artystów - Zdjęcie główne

foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina 75 młodych mieszkańców Lublina otrzyma stypendia za osiągnięcia artystyczne o randze międzynarodowej lub ogólnopolskiej uzyskane w 2022 roku. Łączna wartość przyznanych stypendiów to 34,5 tys. zł.

Reklama

- Wielu młodych mieszkańców naszego miasta aktywnie i twórczo uczestniczy w kulturze, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia. Bardzo się cieszę, że każdego roku ich wysiłki możemy docenić i wesprzeć, przyznając stypendia za osiągnięcia. Otrzymanie przez Lublin tytułu Europejskiej Stolicy Młodzieży świadczy o tym, że dzieci i młodzież mają w naszym mieście przestrzenie, wsparcie i odpowiedni klimat by od najmłodszych lat rozwijać swoje pasje i talenty - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępczyni prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji oraz pełnomocniczka prezydenta Miasta Lublin ds. Europejskiej Stolicy Młodzieży.

Stypendia za osiągnięcia artystyczne o randze ogólnopolskiej lub międzynarodowej przyznawane są od 11 lat. Mogą ubiegać się o nie osoby do 26. roku życia, które mieszkają, pracują, uczą się lub studiują na terenie Lublina i w minionym roku zdobyły znaczące osiągnięcia indywidualne lub w grupie maksymalnie czteroosobowej. Na podstawie rekomendacji Komisji ds. Stypendiów przyznano 75 stypendiów związanych z sukcesami młodych lublinian w 2022 roku. Najmłodsze tegoroczne stypendystki mają po 7 lat.

Stypendyści proszeni są teraz o kontakt z Wydziałem Kultury Urzędu Miasta Lublin pod numerem telefonu 81 466 37 14. Osoby uczące się lub studiujące powinny też dostarczyć zaświadczenia do celów podatkowych. Zaświadczenie o nauce może być przesłane bezpośrednio ze szkoły lub uczelni za pomocą Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP). Adres skrytki Urzędu Miasta Lublin na ePUAP to: /UMLublin/SkrytkaESP. Wypełnione dokumenty można też przynieść lub wysłać za pośrednictwem operatora pocztowego na adres: Wydział Kultury, Urząd Miasta Lublin ul. Złota 2 20-112 Lublin lub złożyć w jednym z Biur Obsługi Mieszkańców.

Przyznanie stypendiów zarekomendowała Komisja ds. Stypendiów w składzieDorota Ozimek (przewodnicząca), Paweł Błędowski, Zbigniew Ławniczak, Anna Pajdosz, Joanna Reczek-Szwed, Marta Ryczkowska, Anna Ryfka, Aleksandra Szulc-Choma, Maja Zaborowska.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy