Reklama

Reklama

Lublin: Miał być zakaz nocnej sprzedaży alkoholu. Władze miasta wycofały projekt uchwały

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Miał być zakaz nocnej sprzedaży alkoholu. Władze miasta wycofały projekt uchwały - Zdjęcie główne

Lublin: Miał być zakaz nocnej sprzedaży alkoholu | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Radni miejscy nie będą głosować nad zakazem nocnej sprzedaży alkoholu w centrum Lublina. Prezydent wycofał projekt uchwały.

Reklama

W czwartek (17 listopada) odbywa się sesja Rady Miasta Lublin. Na wniosek Straży Miejskiej pod obrady trafił projekt uchwały ograniczającej godziny handlu alkoholem w centrum miasta. W związku z tym w dzielnicach Śródmieście i Stare Miasto, w godzinach 23.00-6.00, obowiązywałby zakaz sprzedaży alkoholu. Podobne uchwały podjęły takie miasta jak Gdańsk, Poznań i Wrocław. Zmiany dotyczą ograniczeń w godzinach nocnej sprzedaży alkoholu do spożycia poza miejscem sprzedaży. Nie obejmowałoby to restauracji, pubów czy barów, które serwują alkohol do spożycia na miejscu.
 
- Nasz wniosek to efekt skali interwencji funkcjonariuszy Straży Miejskiej na tym obszarze, jak również sygnałów płynących od samych mieszkańców. Problem osób spożywających alkohol w miejscach publicznych, na terenie Deptaka, Placu Litewskiego czy placu Lecha Kaczyńskiego narasta. Ograniczenie godzin, w których można go kupić w pobliskich sklepach, z pewnością przyczyni się do zmniejszenia przypadków zakłócania porządku i bezpieczeństwa publicznego, ciszy nocnej oraz aktów wandalizmu na obszarze centralnych dzielnic miasta. Naszą opinię w tym zakresie podziela również Komendant Miejski Policji w Lublinie - mówił przed sesją, Jacek Kucharczyk, Komendant Straży Miejskiej Miasta Lublin.
 
Straż Miejską Miasta Lublin wykazała, że w tym roku, od stycznia do września, w godzinach 22.00 a 6.00, funkcjonariusze Straży Miejskiej przeprowadzili 685 interwencji związanych ze spożyciem napojów alkoholowych, a w okresie od czerwca do września 125 zgłoszeń dotyczyło rejonu samego DeptakaŚródmieścia. W rejonie Starego Miasta od połowy czerwca do początku października odnotowano 119 zgłoszeń związanych ze spożyciem napojów alkoholowych.
 
Jednak, na początku sesji poinformowano, że Krzysztof Żuk - prezydent Lublina wycofał projekt tej uchwały z obrad i głosowania nad nim nie będzie.
 
 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy