Reklama

Reklama

Lublin: Licealiści uczą się na Uniwersytecie Przyrodniczym

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Licealiści uczą się na Uniwersytecie Przyrodniczym - Zdjęcie główne

Lublin: Licealiści uczą się na Uniwersytecie Przyrodniczym | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina 9 lubelskich szkół ponadpodstawowych współpracuje z Uniwersytetem Przyrodniczym w zakresie rozwijania i urozmaicania edukacji uczniów.

Reklama

- Na terenie miasta funkcjonują doskonałe uczelnie wyższe oferujące studentom kształcenie na bardzo wysokim poziomie. Absolwenci naszych szkół ponadpodstawowych mają więc niezwykłą szansę na kontynuowanie nauki w rodzinnym mieście, bez konieczności wyjeżdżania do innych ośrodków akademickich. Współpraca naszych szkół z Uniwersytetem Przyrodniczym, w której inicjowaniu uczestniczymy, to po pierwsze możliwość zdobywania wiedzy z wykorzystaniem doskonale wyposażonych laboratoriów i sal dydaktycznych. Po drugie, możliwość poznania potencjału tej uczelni w obszarze kształcenia przyszłych specjalistów w dziedzinie szeroko pojętego rolnictwa - mówi Mariusz Banach, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. oświaty i wychowania. 
 
Celem jest wsparcie edukacji uczniów, szczególnie w naukach przyrodniczych i umożliwienie poszerzania ich wiedzy pod kątem uczestniczenia w olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Wykorzystanie bazy dydaktycznej uczelni daje możliwość zdobycia umiejętności przydatnych i przygotowujących do przyszłej pracy zawodowej. W ramach współpracy Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie oferuje udział wykładowców w zajęciach dydaktycznych prowadzonych w formie wykładów oraz warsztatów, zarówno w siedzibie Uczelni, jak i w szkole. Program współpracy jest omawiany z dyrekcją szkoły, aby był dopasowany do realnych potrzeb edukacyjnych uczniów. Współpraca może być skupiona na wsparciu olimpijczyków czy uczniom będących członkami koła naukowego. Dla każdej ze szkół wyznaczane są osoby bezpośrednio koordynujące współpracę, między innymi ze strony wydziału, sprawującego opiekę merytoryczną.
 
- Program, który prowadzimy z Miastem Lublin, ma na celu między innymi zachęcenie uczniów lubelskich szkół średnich do studiowania na naszym Uniwersytecie, a także przygotowanie ich do kontynuowania nauki na kierunkach związanych z dotychczasowym kształceniem. Nawiązanie realnej współpracy ze szkołami jest jednym z bardzo istotnych elementów programu działań obecnych władz UP w Lublinie. Cieszymy się, że dzięki efektywnej współpracy z Miastem, możemy te założenia z sukcesem realizować - mówi dr hab. Urszula Kosior-Korzecka, prorektor ds. studenckich i dydaktyki, prof. Uczelni.  
 
 
Dotychczas listy intencyjne w sprawie współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie podpisało 9 lubelskich szkół i placówek: III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej, Zespół Szkół Chemicznych i Przemysłu Spożywczego im. Gen. F. Kleeberga, Zespół Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów, VI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja, XXX Liceum Ogólnokształcące im. Księdza Jana Twardowskiego, Zespół Szkół nr 5 im. Jana Pawła II, VI Liceum Ogólnokształcące im. Hugona Kołłątaja, Państwowe Szkoły Budownictwa i Geodezji im. H. Łopacińskiego, IX Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy