Uniwersyteckie Centrum Rozwijania Kompetencji ma umożliwiać podjęcie kształcenia na łącznie 30 kierunkach studiów podyplomowych na pięciu wydziałach. Zajęcia, indywidualnie dla każdego kierunku, prowadzone są w jednym z trzech trybów: stacjonarnym, hybrydowym bądź online, w różnym wymiarze godzin.
- Do najpopularniejszych kierunków należą: Master of Business Administration, prawo kanoniczne, przygotowanie pedagogiczne, studia teologiczno-katechetyczne, psychoonkologia, psychologia transportu - mówi Edyta Koziej z Uniwersyteckiego Centrum Rozwijania Kompetencji.
CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Profesor KUL miał kontrowersyjnie wypowiadać się m.in. o "ludobójstwie żydowskim". Uczelnia wydała oświadczenie
Jedną z tegorocznych nowości są studia z psychotraumatologii. Mają skupiać się na psychologicznych mechanizmach radzenia sobie z doświadczeniami zagrożenia życia oraz ich długoterminowymi konsekwencjami, takimi jak zaburzenia po stresie traumatycznym, zaburzenia zachowania, emocjonalne, osobowościowe oraz kompleksowe PTSD.
W ofercie są też studia z terapii pedagogicznej, które mają przygotować do pracy kompetentnych i twórczych terapeutów pedagogicznych, dobrze znających zagadnienia diagnozy pedagogicznej, oceny funkcjonalnej i terapii pedagogicznej.
- Studia podyplomowe KUL skierowane są do różnych grup odbiorców: kadry zarządzającej (MBA, MBA Oświata, MBA of Laws), nauczycieli (etyka, oligofrenopedagogika, studia teologiczno-katechetyczne, przygotowanie pedagogiczne, terapie pedagogiczna), psychologów (psychotraumatologia, psychoonkologia, psychologia transportu), prawników (prawo kanoniczne), a także pracowników administracji publicznej (audyt wewnętrzny w sektorze finansów publicznych, podatki i prawo podatkowe, zamówienia publiczne, zarządzanie i finanse w administracji publicznej, administracja publiczna) - informuje uczelnia.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.