Ks. prof. Mirosław Kalinowski, rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II podkreślił, że aktem podpisania umowy o współpracy, KUL chce wskazać na znaczący wkład nauk ścisłych w rozwój uniwersytetu.
- Wojskowa Akademia Techniczna to uczelnia, która zapewnia nam doświadczenia związane z tym zakresie, szczególnie w obszarze cyberbezpieczeństwa i informatyki - powiedział ks. prof. Mirosław Kalinowski.
CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Startuje nabór wniosków na Stypendia Kulturalne Bogdanki w Chatce Żaka. Do rozdania kilkadziesiąt tysięcy złotych
- Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, że możemy podpisać umowę o współpracy z KUL - zaznaczył płk. prof. dr. hab. inż. Przemysław Wachulak, rektor-komendant WAT. - Umowa specyfikuje obszary naszej współpracy, począwszy od obszarów naukowych, czyli np. wspólną realizację projektów naukowo-badawczych, rozwojowych, ale również współpracę w zakresie kształcenia, wymiany informacji i wzajemnej promocji.
Rekorzy obu uczelni podpisali porozumienie na KUL w czwartek (20 maja).
Wojskowa Akademia Techniczna, powołana ustawą z 1951 roku, jest publiczną uczelnią akademicką nadzorowaną przez Ministra Obrony Narodowej. Jako otwarty uniwersytet techniczny, służy Siłom Zbrojnym, nauce, gospodarce i społeczeństwu. Kształci podchorążych i studentów, rozwija kadrę naukowo-dydaktyczną. Prowadzi badania naukowe i prace rozwojowe w obszarach nauk ścisłych, technicznych i społecznych, a w szczególności w zakresie techniki wojskowej i technologii bezpieczeństwa. Współpracuje z uczelniami akademickimi w kraju i za granicą.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.