Do kolegium rektorskiego KUL dołącza prorektor ds. kształcenia - ks. dr hab. Jarosław Jęczeń. - Przed nami zadanie: mistrz-uczeń w świecie nowych technologii, w tym sztucznej inteligencji - mówi ks. Jęczeń.
CZYTAJ TAKŻE: Lublin: KUL powołał nowego prorektora. Zajmie się nowopowstałym Collegium Medicum
Nowy prorektor będzie nadzorował proces rekrutacji, tworzenia programów kształcenia, funkcjonowanie kierunków studiów, w tym podyplomowych i powoływanie nowych zgodnych z misją uniwersytetu i wyzwaniami współczesności. Ma też sprawować nadzór nad Szkołą Języka i Kultury Polskiej oraz Centrum Polonijnym KUL.
- Przebieg kariery naukowej i dydaktycznej a także, co niezwykle ważne, praktyka zawodowa poza uczelnią w zakresie zdobytych kompetencji naukowych, predestynują Księdza profesora do objęcia stanowiska prorektora do spraw kształcenia. Ksiądz dr hab. Jęczeń współtworzył kierunek dwustopniowych studiów z pracy socjalnej oraz kierował Instytutem Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej. Szczególnie cennym dla mnie jest doświadczenie łączenia teorii naukowej z praktyką. Upraktycznienie kształcenia to rzecz na którą musimy stawiać w działalności uniwersytetu - podkreśla ks. prof. Mirosław Kalinowski, rektor KUL.
- Naszą rolą jest przygotować młodych ludzi do odnalezienia się na rynku pracy dzięki zdobytej wiedzy i budowaniu relacji społecznych - zauważa ks. dr hab. Jarosław Jęczeń. - Po 20 latach pracy dydaktycznej, szczerze i już zupełnie na serio, mogę powiedzieć, że fundamentalnym dla tego obszaru życia uniwersytetu jest relacja „mistrz- uczeń". Ciągle odkrywamy ją i budujemy w zmieniających się realiach życia. Przed nami zadanie: mistrz-uczeń w świecie nowychtechnologii, w tym sztucznej inteligencji.
Ks. dr hab. Jarosław Jęczeń to wykładowca akademicki w Instytucie Nauk o Rodzinie na Wydziale Teologii KUL, asystent w Katedrze Opieki Społecznej, Hospicyjnej i Paliatywnej. Jest wiceprezesem Fundacji Rozwoju KUL. Od wielu lat jest związany z komunikacją medialną, jako ekspert w zakresie etyki mass mediów. Był m.in. dyrektorem Szkoły Języka i Kultury Polskiej KUL, dyrektorem Instytutu Nauk o Rodzinie i Pracy Socjalnej. W latach 2004-2008 reprezentował władze uniwersytetu jako delegat rektora KUL ds. współpracy z zagranicą (kontakty z Towarzystwem Przyjaciół KUL w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych). Pracował jako dziennikarz, dyrektor Radia Plus i wice-dyrektor Katolickiego Radia Lublin. Jego zakres badań naukowych to antropologia mass mediów, komunikacja interpersonalna i medialna w oparciu o personalistyczny kierunek myślenia Karola Wojtyły.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.