Reklama

Reklama

Lublin: KUL ma nową prorektor. Zajmie się sprawami studenckimi, doktoranckimi i rozwojem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Lublin: KUL ma nową prorektor. Zajmie się sprawami studenckimi, doktoranckimi i rozwojem - Zdjęcie główne

Powołanie dr hab. Beaty Piskorskiej, prof. KUL na Prorektora ds. studentów, doktorantów i rozwoju | foto Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Rektor KUL, ks. prof. Mirosław Kalinowski powołał dr hab. Beatę Piskorską, prof. KUL na stanowisko prorektora ds. studentów, doktorantów i rozwoju. Tym samym nowa prorektor zastąpiła prof. Krzysztofa Nareckiego.

Reklama

"Nowe wyzwania domagają się angażowania nowych osób"

Prorektor Beata Piskorska zastąpiła w kolegium rektorskim KUL profesora Krzysztof Nareckiego, który sprawował funkcję prorektora ds. studentów i doktorantów. Dziękując dotychczasowemu i powołując nową prorektor, ks. prof. Mirosław Kalinowski - rektor KUL zaznaczył, że nowe okoliczności i nowe wyzwania, których aktualnie doświadcza uniwersytet, zmuszają do poszerzenia zadań i kompetencji prorektora ds. studentów i doktorantów o merytorycznie związane z nimi kwestie rozwoju, co w szczególności oznacza kontakt ze środowiskiem społecznym i sprawy bezpieczeństwa.

- Nowe wyzwania domagają się angażowania nowych osób. Stąd wybór nowej pani prorektor - podkreślał rektor KUL.

W składzie kolegium rektorskiego KUL są teraz: rektor ks. prof. Mirosław Kalinowski,  prorektor ds. misji i administracji ks. prof. Mirosław Sitarz, prorektor ds. nauki i kadr s. prof. Beata Zarzycka, prorektor ds. kształcenia prof. Ewa Trzaskowska, prorektor ds. studentów i doktorantów dr hab. Beata Piskorska, prof. KUL.

Nowa prorektor

Beata Piskorska urodziła się 24 maja 1978 r. w Lublinie. Jest absolwentką I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Lublinie. Ukończyła studia magisterskie w zakresie nauk o polityce na Wydziale Politologii UMCS, studia podyplomowe z Zarządzania Projektami Europejskimi i Prawa Unii Europejskiej na Wydziale Prawa i Administracji UMCS. W 2007 r. uzyskała stopień doktora nauk o polityce na Wydziale Politologii UMCS w Lubinie na podstawie pracy "Wymiar wschodni polityki Unii Europejskiej". W 2018 r. uzyskała stopień doktora habilitowanego nauk o polityce, a 2 lata później otrzymała nominację na stanowisko profesora KUL.

Dr hab. Beata Piskorska, prof. KUL pracuje w katedrze Stosunków Międzynarodowych i Bezpieczeństwa, wchodzącej w skład Instytutu Nauk o Polityce i Administracji Stosunków Międzynarodowych i Bezpieczeństwa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Jej zainteresowanie naukowe obejmują problematykę stosunków międzynarodowych i integracji europejskiej - zwłaszcza politykę zagraniczną i bezpieczeństwa Unii Europejskiej, wymiar wschodni Unii Europejskiej (Europejska Polityka Sąsiedztwa, Partnerstwo Wschodnie), rolę i pozycję UE na arenie międzynarodowej zwłaszcza w wymiarze soft i normative power, UE wobec wyzwań globalnych); miękką siłę w stosunkach międzynarodowych. Jest autorką ponad 70 publikacji naukowych z tego zakresu.

Nowa prorektor odbyła staże zagraniczne i wyjazdy naukowe m.in. w instytucjach Unii Europejskiej w Brukseli oraz na Uniwersytecie Europejskim we Florencji, London School of Economics and Political Science Central European Univeristy w Budapeszcie. Uczestniczyła w „Dialogu Trójstronnym Polsko-Rosyjsko-Ukraińskim" w Wiedniu na zaproszenie Fundacji Friedricha Eberta/FES Regionalnym Biurem OBWE, projekcie The European Union, Central and Eastern Europe and Ukraine: Transformation, Prognosis and Perspectives w Kijowie wraz z Centre for European and Transatlantic Studies and International Renaissance Foundation's 'East – East' Programme (listopad 2012). Współpracowała z International Relations Department at Istanbul Gedik University w Turcji.

Prof. Beata Piskorska należy do European International Studies Association, Polskiego Towarzystwa Stosunków Międzynarodowych, Polskiego Towarzystwa Studiów Europejskich. Od 2017 r. jest członkiem zespołu eksperckiego Team Europe przy Przedstawicielstwie Komisji Europejskiej w Polsce, brała udział w kampanii wspierającej działania profrekwencyjne w wyborach do Parlamentu Europejskiego w maju 2019 roku i promocji kampanii "Tym razem głosuję" oraz #EUandME wśród młodzieży, studentów, społeczeństwa obywatelskiego w Polsce. Poza tym, jest współzałożycielką i prezesem Stowarzyszenia Edukacji i Badań Międzynarodowych ERIA. W latach 2018-2020 była liderem merytorycznym projektu realizowanego na KUL – Lubelska Koalicja na rzecz Integracji. Od 2019 r. pełni funkcję przewodniczącej Rady Instytutu Europy Środkowej. Od 2020 r. jest prezesem Zarządu Fundacji Dobrego Samarytanina, członkiem Scientific Board of Research Network on European Identity (2020) oraz członkiem Kapituły Nagrody im. Anieli hrabiny Potulickiej na KUL (2021). We wrześniu 2021 r. została powołana na eksperta zespołu nauk społecznych Państwowej Komisji Akredytacyjnej w dyscyplinie nauk o polityce i administracji.

Od 2019 r. pełni funkcję redaktor naczelnej czasopisma "Studia i Analizy Nauk o Polityce". Należy również do redakcji "Przeglądu Europejskiego", jest członkiem Rady Naukowej "Rocznika Europeistycznego" i czasopisma "Stosunki Międzynarodowe – International Relations".

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy