Reklama

Reklama

Lublin: KUL chce budować relacje polsko-izraelskie. Otworzy specjalny ośrodek

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: KUL

Lublin: KUL chce budować relacje polsko-izraelskie. Otworzy specjalny ośrodek - Zdjęcie główne

Lublin: KUL chce budować relacje polsko-izraelskie | foto KUL

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina KUL otworzy Centrum Relacji Katolicko-Żydowskich KUL im. Abrahama J. Heschela, które będzie m.in. budować relacje między studentami z Polski i Izraela.

Reklama

KUL zapowiedział inaugurację Centrum Relacji Katolicko-Żydowskich KUL im. Abrahama J. Heschela.

Badania naukowe, publikacje, międzynarodowe sympozja, konferencje, debaty, a także wydarzenia kulturalne oraz budowanie relacji pomiędzy studentami z Polski i Izraela – to główne zadania Centrum Relacji Katolicko-Żydowskich KUL im. Abrahama J. Heschela, którego inauguracja odbędzie się 17 października  poinformował rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, ks. prof. Mirosław Kalinowski.

Rektor zaznaczył, że prace nad powołaniem Centrum trwają od kilku miesięcy i, że będzie ono jednostką funkcjonującą w strukturze uniwersytetu.

- Planujemy, by poza działalnością naukową i badaniami dotyczącymi historii, kultury, wspólnego dziedzictwa oraz dialogu międzyreligijnego, przygotowywane były również projekty społeczno-kulturalne. Strategiczną kwestią jest zaangażowanie młodych ludzi z Polski i Izraela, wzajemne wizyty i wydarzenia z ich udziałem. Chcemy, by ta działalność była szeroko obecna w przestrzeni internetu - powiedział ks. prof. Kalinowski.

Dyrektorem Centrum będzie ks. prof. Mirosław Wróbel - kierownik Sekcji Nauk Biblijnych KUL, m.in. tłumacz Biblii Aramejskiej, badacz literatury rabinicznej, który uzyskał doktorat z nauk biblijnych na École Biblique w Jerozolimie. Z kolei funkcję zastępców dyrektora będą pełnili dr hab. inż. Witold Mędykowski oraz ks. dr Paweł Rytel-Andrianik. Pierwszy z nich to historyk, politolog i archiwista, specjalizujący się w m.in. w historii Żydów polskich i Holokaustu. Z kolei ks. Rytel-Andrianik, biblista i orientalista, uzyskał doktorat z nauk biblijnych i archeologii w Studium Biblicum Franciscanum w Jerozolimie oraz doktorat z nauk orientalnych (w zakresie judaistyki i hebraistyki) na Uniwersytecie w Oxfordzie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy