Reklama

Reklama

Lublin: Kończy się czas na darmowe szczepienia przeciwko pneumokokom. Akcja dla niektórych mieszkańców

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Kończy się czas na darmowe szczepienia przeciwko pneumokokom. Akcja dla niektórych mieszkańców - Zdjęcie główne

Lublin: Kończy się czas na darmowe szczepienia przeciwko pneumokokom | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Mieszkańcy powyżej 65. roku życia mogą skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom. W ramach miejskiego programu dostępna jest ostatnia pula preparatów.

Reklama

- Skorzystanie ze szczepień pomaga uniknąć zakażenia pneumokokami, które są częstą przyczyną chorób układu oddechowego i mogą wywoływać zapalenie płuc o ciężkim przebiegu. Osoby starsze są szczególnie narażone na tego typu infekcje. Szczepienia przeciw pneumokokom są istotnym działaniem profilaktycznym i szansą na ochronę stanu zdrowia - mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. społecznych.

Osoby zainteresowane szczepieniem mogą zgłaszać się do przychodni. Chodzi o placówki realizujące program, bez względu na to do jakiego podmiotu leczniczego są zapisani zaintersowani w ramach podstawowej opieki zdrowotnej. Należy pamiętać, że 30 listopada kończy się czas realizacji miejskiego programu. Oferta skierowana jest do mieszkańców Lublina, którzy ukończyli 65 lat i nie byli dotychczas szczepieni przeciw pneumokokom.

Przychodnie, w których można przyjąć szczepienie: SP ZOZ Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Przychodnia na ul. Spokojnej 3, tel. 81 528 54 2, Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy, ul. Nałęczowska 27, tel. 81 534 19 19, NZOZ Dziesiąta Tomasz Motyka, ul. Kunickiego 122 lok. 16, tel. 81 744 94 25, SPECJALISTYKA CZECHÓW, ul. Kompozytorów Polskich 8, tel. 81 718 72 07, SP Szpital Kliniczny nr 4, ul. Jaczewskiego 8, tel. 81 724 44 13, NZOZ Melisa Ewa Turska i Partnerzy, ul. Niepodległości 9, tel. 81 747 30 72, NZOZ Kalina, ul. Kalinowszczyzna 46 b, tel. 81 747 38 55, 81 444 45 06.

- Warunkiem przyjęcia preparatu jest pozytywne przejście weryfikacji medycznej przeprowadzonej przez lekarza pod kątem przeciwwskazań zdrowotnych i wyrażenie pisemnej zgody na udział w programie profilaktycznym. W ramach wizyty, szczepieniu towarzyszy akcja edukacyjna dotycząca m.in. pozytywnych skutków szczepień oraz profilaktyki, a także niebezpieczeństw, jakie niosą ze sobą infekcje wywołane pneumokokami - informuje Izolda Boguta z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

 
Koszty szczepienia pokrywa Miasto. Na realizację programu w 2022 roku przeznaczono 300 tys. zł.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy