Reklama

Reklama

Lublin: Dzieci nauczą się jak zdrowi jeść. Miasto prowadzi program "Jedz z Głową"

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Dzieci nauczą się jak zdrowi jeść. Miasto prowadzi program "Jedz z Głową" - Zdjęcie główne

Lublin: Dzieci nauczą się jak zdrowi jeść | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Miasto prowadzi działania profilaktyczne na rzecz ochrony dzieci przed otyłością, nadwagą i cukrzycą.

Reklama

Miasto prowadzi program "Jedz z Głową", w którym weźmie udział ponad 40 lubelskich szkół podstawowych. Na ten cel Ratusz przeznaczy ponad 600 tys. zł, a program obejmie ponad 2 tys. uczniów.

- Zdrowie najmłodszych mieszkańców Lublina to obszar naszej szczególnej troski. Realizujemy szereg programów w zakresie profilaktyki chorób i nauki odpowiednich zachowań, ułatwiających utrzymanie dobrej kondycji. W ponad 40 szkołach kontynuujemy program „Jedz z Głową”, którego celem jest poprawa stanu zdrowia uczniów i edukacja żywieniowa. Musimy pamiętać, że na wybór diety mają wpływ nie tylko rodzice, ale także dyrektorzy szkół oraz pracownicy szkolnych stołówek. Jestem przekonana, że wczesna diagnostyka, zdobycie odpowiednich nawyków żywieniowych i zdrowy styl życia przyczynią się do zmniejszenia ryzyka wystąpienia chorób cywilizacyjnych u dzieci - mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. społecznych.

Program polityki zdrowotnej na lata 2022-2024 w zakresie zdrowego odżywiania dla dzieci klas I-III szkół podstawowych w Lublinie „Jedz z Głową” finansowany jest z miejskiego budżet. Realizowany jest przez Fundację Medicover w 43 szkołach.

- Jego pierwszą częścią, która potrwa od września do grudnia br., będą bezpłatne badania przesiewowe uczniów klas I. Ocena masy i składu ciała, sprawności krążeniowo-oddechowej oraz pomiar ciśnienia tętniczego krwi odbędą się w gabinetach szkolnych. Po wykonaniu badań rodzice będą mogli pobrać wyniki wraz zaleceniami w wersji online. Wyniki badań przesiewowych z poprzednich lat pokazały, że nadwaga występuje u ponad 33%, a otyłość u prawie 10% spośród ponad 5,5 tys. przebadanych uczniów z Lublina - informuje Katarzyna Duma, rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Lublin.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy