Reklama

Reklama

Lublin: Kolejni więźniowie będą studiować na KUL

Opublikowano: sob, 18 wrz 2021 13:25
Autor: | Zdjęcie: Grzegorz Tutak/KUL

Lublin: Kolejni więźniowie będą studiować na KUL - Zdjęcie główne

W Areszcie Śledczym w Lublinie, dzięki podpisanej umowie, ruszy kolejna edycja licencjackich studiów stacjonarnych | foto Grzegorz Tutak/KUL

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina W Areszcie Śledczym w Lublinie, dzięki podpisanej umowie, ruszy kolejna edycja licencjackich studiów stacjonarnych. Osadzeni będą mogli studiować na kierunku nauki o rodzinie i specjalności – asystent osoby niesamodzielnej. W poczet studentów KUL zostanie przyjętych 14 osadzonych.

Reklama

Jak podkreśla rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, ks. prof. Mirosław Kalinowski dzięki tej współpracy więźniowie z powodzeniem mogą wykorzystywać czas odbywania kary do własnego rozwoju, nie tylko intelektualnego ale także społecznego. - Studia stanowią dla nich drogę do readaptacji i powrotu do funkcjonowania w społeczeństwie z nowymi umiejętnościami i wiedzą - mówi ks. prof. Mirosław Kalinowski.

Z kolei dyrektor Aresztu Śledczego w Lublinie płk Jacek Wróbel wskazał, że edukacja osadzonych w ramach studiów KUL jest dla nich szansą na wartościowe zagospodarowanie czasu. - Studia i uzyskanie dyplomu uniwersyteckiego prowadzą do samodowartościowania, co pomoże osadzonym m.in. w poszukiwaniu pracy po wyjściu na wolność - zaznacza płk Jacek Wróbel.

KUL jest jedną z nielicznych uczelni w Polsce, które umożliwiają studiowanie więźniom. Osadzeni realizują pełen program zajęć uniwersyteckich, z tym, że odbywają się one w areszcie. Uczelnia dodaje, że studia mają istotne znaczenie, bo poza wymiarem naukowym, stwarzają szansę na skuteczne przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Największa niepubliczna uczelnia przygotowuje się do roku akademickiego. Są nowości w trybie nauczania i nowy rektor

Rok akademicki zaczyna się 1 października. Inauguracja w Areszcie Śledczym zaplanowana jest na 20 października. Wezmą w niej udział wszyscy studenci-osadzeni, czyli łącznie trzydzieści osób.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • miesiąc temu | ocena +0 / -0

    To fakt

    Wszyscy z branzy wiedza ,ze resocjaluzacja sie nie udaja co najwyzej mozna ksztalcic swoje umiejetnosci