- Po etapie opiniowania projektów zgłoszonych do tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego, zgodnie z regulaminem nastąpił czas, w którym autorzy mogli się odnieść do uzyskanej oceny. Odwołania, które złożono we wskazanym na to terminie będą rozpatrywane, a projekty poddawane ponownej analizie, z uwzględnieniem przekazanych uwag - mówi Piotr Choroś, dyrektor Biura Partycypacji Społecznej UM Lublin.
Autorzy pomysłów, którzy nie zgadzają się z decyzją o niedopuszczeniu ich projektu do głosowania, mogli złożyć odwołanie w ciągu 7 dni od publikacji oceny. W efekcie wpłynęło 11 odwołań, z czego 4 odnoszą się do oceny pozytywnej z zastrzeżeniem, a 7 dotyczy oceny negatywnej. Projekty, których autorzy zwrócili się o ponowną analizę to: D-13 Zmiana nawierzchni alei w Ogrodzie Saskim ze żwirowej na asfaltową, D-18 Miejsce relaksu dla psów i ich właścicieli – Pora Azora, D-28 Modernizacja boisk sportowych osiedla Błonie, D-30 Zielone Stare Miasto – Cyrulicza z drzewami, D-57 Daj swój głos na wybieg dla czworonożnych mieszkańców Wrotkowa, D-67 Boisko Głusk, D-86 Nowe nawierzchnie asfaltowe ulic w dzielnicy Hajdów - Zadębie, D-93 LSM – remonty chodników i schodów, skwer międzypokoleniowy, tablice edukacyjne dla dzieci, D-95 Wokół Sygnału, O-23 Na lodowisko od września do maja, O-25 Chronimy Górki Czechowskie.
CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Pomysły z Budżetu Obywatelskiego już ocenione
Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Lublin odwołania są rozpatrywane po zasięgnięciu opinii Rady Działalności Pożytku Publicznego Miasta Lublin, w terminie 30 dni. Ostateczna lista projektów, skierowana pod głosowanie, zostanie opublikowana na stronie internetowej Miasta Lublin. Z kolei samo głosowanie odbędzie się jesienią.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.