Reklama

Reklama

Lublin: Grupa przestępcza zajmująca się produkcją i przemytem papierosów, rozbita

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KWP Lublin

Lublin: Grupa przestępcza zajmująca się produkcją i przemytem papierosów, rozbita - Zdjęcie główne

Lublin: Grupa przestępcza zajmująca się produkcją i przemytem papierosów, rozbita | foto KWP Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Policja zatrzymała 9 osób, spośród których 7 zostało tymczasowo aresztowanych. Mieli wprowadzać do obrotu ponad 60 mln sztuk papierosów bez akcyzy. Uszczuplenie na rzecz Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego cła i podatku Vat wynosi blisko 80 mln złotych.

Reklama

Na terenie wojewódzr wielkopolwskiego, mazowickiego i śląskiego doszło do realizacji sprawy dotyczącej działalności zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przemytem oraz dystrybucją papierosów bez polskich znaków akcyzy. Policjanci z KWP w Lublinie zatrzymali łącznie 9 osób wieku 29-54 lat, w tym 5 obywateli Ukrainy. W działaniach realizowanych pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie brali udział również policjanci z KMP w Lublinie oraz funkcjonariusze z KWP w Poznaniu i Gdańsku.

- W trakcie przeszukań miejsc zamieszkania zatrzymanych, pomieszczeń gospodarczych oraz tych służących jako magazyny, zabezpieczyliśmy ponad 5,5 mln sztuk papierosów bez akcyzy oraz ponad 7 ton krajanki tytoniowej.  Wszyscy zatrzymani w tej sprawie zostali przewiezieni do Lublina i osadzeni w policyjnym areszcie. To była kolejna już realizacja w tej sprawie. Łącznie podczas zrealizowanych działań zabezpieczyliśmy 20 mln sztuk nielegalnych papierosów - informuje Policja Lubelska.

Jak wynika z ustaleń śledztwa zatrzymane osoby sprowadzały, nabywały, przechowywały, przewoziły i wprowadzały do obrotu wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wśród zatrzymanych jest 32-letni obywatel Ukrainy, który kierował całym przestępczym procederem.

- Śledczy szacują, że członkowie grupy od września 2020r. do września 2021r. wprowadzili do obrotu ponad 60 mln sztuk papierosów bez akcyzy, zaś uszczuplenie na rzecz Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego cła, podatku akcyzowego i podatku Vat szacowane jest na blisko 80 mln złotych - dodaje Policja Lubelska.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty popełniania przestępstw akcyzowych oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Wobec 7 podejrzanych sąd zastosował tymczasowy areszt, wobec pozostałej dwójki - poręczenie majątkowe, dozór Policji i zakaz opuszczania kraju. Dokonano też tymczasowego zajęcia mienia ruchomego podejrzanych o wartości około 400 tys. zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy