- Zielony Budżet to narzędzie partycypacji dające możliwość zaplanowania zieleni przez mieszkanki i mieszkańców, a jego edycje tematyczne, które wprowadziliśmy kilka lat temu, wskazują kierunek tych działań. W tym roku chcemy zwrócić szczególną uwagę na roślinność rozwijającą się na nieprzekształconych terenach, bez ingerencji człowieka. Takie miejsca posiadają ogromny potencjał. Liczymy na to, że osoby najlepiej znające swoje najbliższe otoczenie, wskażą tego typu obszary - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.
VII edycja Zielonego Budżetu ma dotyczyć obszarów miejskich, które powstały naturalnie i posiadają szczególne walory przyrodnicze, krajobrazowe, środowiskowe i estetyczne.
- Zakres tegorocznej edycji obejmuje również tereny, będące stanowiskiem dla specyficznych, dziko rosnących roślin i/lub siedliskiem zwierząt, zasługujących na uwagę i ochronę lub mogące służyć celom edukacyjnym oraz badawczym. W zgłaszanych projektach zakres ingerencji w naturalną przestrzeń zieloną musi być ograniczony i wyważony - wyjaśnia Monika Głazik z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
Składanie wniosków online za pośrednictwem platformy decyduje.lublin.eu ruszyło w poniedziałek (18 grudnia) i potrwa do 14 stycznia 2024 r.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.