Reklama

Reklama

Lublin: Działkowcy znowu mogą starać się o miejskie dotacje

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Działkowcy znowu mogą starać się o miejskie dotacje - Zdjęcie główne

Lublin: Działkowcy znowu mogą starać się o miejskie dotacje | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Lubelscy działkowcy mogą znowu ubiegać się o wsparcie finansowe ze strony Miasta. W ramach konkursu dla działających w Lublinie Rodzinnych Ogrodów Działkowych, można otrzymać dofinansowanie do remontów i drobnych inwestycji.

Reklama

- Już po raz trzeci ogłaszamy konkurs na wsparcie inwestycji w Rodzinnych Ogrodach Działkowych w Lublinie. Procedura z ostatniego roku jasno pokazuje nam, że duża część inwestycji potrzebuje dłuższego czasu realizacji, dlatego też tegoroczny konkurs umożliwia ich prowadzenie w trybie dwuletnim. Liczymy na to, że takie rozwiązanie ułatwi realizację zadań, które wymagają wcześniejszego gromadzenia dokumentacji czy uzyskania uzgodnień - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

W latach 2023-2024 roku Miasto przeznaczy łącznie 500 tys. zł na wsparcie finansowe dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Ich przedstawiciele mogą wystąpić o dotację, która pokryje do 80% kosztów inwestycji.

- Każdy ogród działkowy może złożyć jeden wniosek. Zostaną one poddane ocenie przez komisję konkursową, która ma prawo sugerować modyfikacje w składanych wnioskach. Termin składania dokumentów mija w poniedziałek, 16 stycznia, o godzinie 15.30 - informuje Izolda Boguta z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Oferty w wersji papierowej należy złożyć osobiście w sekretariacie Biura Partycypacji Społecznej (ul. Gilasa 3, pokój 107 w godzinach 7.30-15.30) lub w Biurach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Lublin. Można je także wysłać za pośrednictwem poczty, przy czym o przyjęciu decyduje data wpływu do Biura Partycypacji Społecznej.

To trzeci konkurs, w ramach którego udzielane jest wsparcie finansowe lubelskim działkowcom. W pierwszej edycji, w latach 2020-2021, wykonano prace o łącznej wartości około 2 mln zł. W 2022 roku Miasto Lublin kwotą 500 tys. zł dofinansowało 11 wniosków złożonych przez lubelskie Rodzinne Ogrody Działkowe.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy