Reklama

Reklama

Lublin: Rodzinne Ogrody Działkowe dostaną pieniądze na remonty i inwestycje

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Rodzinne Ogrody Działkowe dostaną pieniądze na remonty i inwestycje - Zdjęcie główne

Rodzinne Ogrody Działkowe dostaną pieniądze na remonty i inwestycje | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kilkanaście Rodzinnych Ogrodów Działkowych dostanie miejskie wsparcie w ramach konkursu dotacyjnego dla lubelskich ROD. Na remonty i inwestycje na ich terenie przeznaczono łącznie 500 tys. zł.

Reklama

- W ramach konkursu na wsparcie finansowe dla rodzinnych ogrodów działkowych otrzymaliśmy wiele wniosków o dofinansowanie remontów czy drobnych inwestycji, które działkowcy uważają za ważne. Przyznając dotacje w tegorocznym konkursie staraliśmy się odpowiedzieć na najpilniejsze potrzeby. Dla lubelskich działkowców priorytetowe są projekty już przygotowane do realizacji, a także te dotyczące ogrodzeń. Dzięki nim poprawią się warunki korzystania z zielonych miejsc wypoczynku i rekreacji, jakim są Rodzinne Ogrody Działkowe - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Z 34 zgłoszonych wniosków wybrano te, które otrzymają wsparcie. Rozpatrując wnioski dokonano podziału tematycznego projektów i w ramach środków będących do dyspozycji wskazano, które są najpilniejsze do realizacji i jednocześnie nie wymagają skomplikowanych dokumentacji i długotrwałych uzgodnień z podmiotami zewnętrznymi lub mają już dokumentację. Środki zostaną przeznaczone na remont 9 ogrodzeń, odwodnienie jednego ogrodu ora zdokończenie remontu jednego domu działkowca. Wsparcie dostanie łącznie 11 Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

To drugi konkurs, poprzez który Miasto Lublin wspiera finansowo lubelskich działakowców. W ramach pierwszej edycji, w latach 2020-2021, wykonano prace o łącznej wartości ok. 2 mln zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy