Reklama

Reklama

Lublin: Ratusz rozda dofinansowania Rodzinnym Ogrodom Działkowym

Opublikowano: sob, 27 lis 2021 13:21
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Ratusz rozda dofinansowania Rodzinnym Ogrodom Działkowym - Zdjęcie główne

Ratusz rozda dofinansowania Rodzinnym Ogrodom Działkowym | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Działkowcy znowu dostaną wsparcie finansowe ze strony Miasta. Ruszył konkurs dla działających w Lublinie Rodzinnych Ogrodów Działkowych, w ramach którego można otrzymać dofinansowanie do remontów i inwestycji.

Reklama

- Ogrody działkowe to ważna część zielonych płuc miasta, miejsca wypoczynku, a także rozwijania pasji mieszkańców Lublina. W przyszłym roku będziemy kontynuować program, poprzez który wspieramy finansowo wykonanie remontów, czy poprawę infrastruktury na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Mam nadzieję, że środki te przyczynią się do poprawy jakości miejsc, z których tak chętnie korzystają nasi mieszkańcy - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

W przyszłym roku, Lublin przeznaczy 500 tys. zł na wsparcie dla Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Działające w mieście ogrody działkowe mogą wystąpić o dotację, która pokryje do 80% kosztów remontów infrastruktury na ich terenie. Jeden ogród może złożyć jeden wniosek. Zostaną one ocenione przez komisję konkursową, która ma prawo sugerować modyfikacje we wnioskach. Termin składania wniosków mija 6 grudnia.

Oferty w wersji papierowej należy złożyć osobiście w sekretariacie Biura Partycypacji Społecznej (ul. Gilasa 3, pokój 107 w godzinach 7.30-15.30) lub w Biurach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Lublin. Można je także wysłać za pośrednictwem poczty, przy czym o przyjęciu decyduje data wpływu do Biura Partycypacji Społecznej.

W latach 2020-2021 Miasto Lublin, kwotą blisko 2 mln zł, dofinansowało 36 wniosków złożonych przez Ogrody. Obecnie kończą one realizację inwestycji i składają sprawozdania z wykonanych prac.

- Rodzinny Ogród Działkowy "Dąbrowa”, dzięki dofinansowaniu w wysokości ponad 28 tys. zł dokonał montażu bram automatycznych oraz przeprowadził remont domu działkowca. W ROD "Nasza Zdobycz” otrzymane 200 tys. zł pozwoliło na elektryfikację ogrodu. Z kolei ROD "Słonecznik” wykorzystał 152 tys. zł na termomodernizację budynku oraz wymianę ogrodzenia ogrodu - wymienia Izolda Boguta z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy