reklama
reklama

Lublin: Dom Kultury Kolejarza zamienią na ośrodek dla dzieci i młodzieży. Wiadomo, kto go zaprojektuje

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Lublin: Dom Kultury Kolejarza zamienią na ośrodek dla dzieci i młodzieży. Wiadomo, kto go zaprojektuje - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaFirma z Poznania zaprojektuje Centrum Sztuki Dzieci i Młodzieży przy ul. Kunickiego.
reklama

Centrum Sztuki Dzieci i Młodzieży, które ma mieścić się przy ul. Kunickiego zaprojektuje firma Sound&Space z Poznania. W przeprowadzonym przetargusSpółka przedstawiła najkorzystniejszą ofertę o wartości blisko 4,2 mln zł.  Po analizie złożonej oferty przez komisję przetargową, wykonawcę zaproszono do podpisania umowy. 
 
- Centrum Sztuki Dzieci i Młodzieży to inwestycja, która w miejscu dawnego Domu Kultury Kolejarza, stworzy nowoczesną przestrzeń dla młodych mieszkańców miasta, teatru dla dzieci i biblioteki miejskiej. Opracowanie dokumentacji projektowej jest pierwszym etapem dla kompleksowej przemiany budynku przy ul. Kunickiego, która ma przywrócić znaczenie i potencjał tego miejsca - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
 
Wnioski o dopuszczenie do udziału w przetargu złożyło czterech wykonawców. Wnioski trzech z nich odrzucono, bo nie spełniły wymogów formalnych i w przewidzianym ustawowo terminie nie wpłynęły odwołania od tej decyzji. Wykonawca, który spełnił wymogi, złożył ofertę wstępną, którą wybrano, tym samym powierzając mu opracowanie dokumentacji projektowej i kosztorysów wraz z pełnieniem nadzorów autorskich nad realizacją inwestycji.
 
Firma Sound&Space z Poznania będzie odpowiedzialna za zaprojektowanie w budynku Domu Kultury Kolejarza instytucji z siedzibą dla Teatru im. H. Ch. Andersena, filii Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz świetlicy środowiskowej „Pracownia Kreatywna”, którą prowadzić będzie Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice”.
 
Nowa siedziba dla Teatru im. H. Ch. Andersena pomieści m.in. dużą salę widowiskową z widownią na minimum 300 miejsc, salę kameralną z małą mobilną sceną i infrastrukturę techniczną niezbędną dla pracy teatru, a także pomieszczenia aktorskie, przestrzenie dla pracowników i widzów oraz kawiarnię. Filia nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego będzie na parterze rozbudowanego obiektu, z niezależnym wejściem.
 
 
- W nowym obiekcie, oprócz siedziby biblioteki znajdzie się także Ilustratornia/Sztuka Książki – Pracownia Edukacji Artystycznej i Działań Twórczych. Będzie to autonomiczna jednostka zajmująca się edukacją estetyczną, gromadzeniem zbiorów graficznych na różnych nośnikach, będących bazą do działań promujących sztukę książki. Z kolei w przestrzeń dla świetlicy środowiskowej „Pracownia Kreatywna” ma znaleźć się m.in. sala edukacji kulturalnej a wprowadzone rozwiązania projektowe mają umożliwić działanie np. monitorów interaktywnych, a także organizację około 10 stanowisk warsztatowych wyposażonych m.in. w laptopy wraz z urządzeniami peryferyjnymi - informuje Joanna Stryczewska z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
Wyłoniony w postępowaniu w trybie negocjacji z ogłoszenia wykonawca będzie miał 4 miesiące na opracowanie wstępnego projektu architektoniczno-budowlanego dla przebudowy Centrum Sztuki Dzieci i Młodzieży, a następnie 6 miesięcy m.in. na projekt budowlany i projekt rozbiórek. Projekty wykonawcze, technologiczne oraz pozostałe opracowania powinny powstać w ciągu następnych 8 miesięcy. Wykonawca będzie również zobowiązany do pełnienia kompleksowych nadzorów autorskich przez cały czas trwania robót budowlanych, aż do zgłoszenia gotowości do odbioru końcowego.
 

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama