Reklama

Reklama

Lublin: Dojazd do szkoły przy ul. Nałkowskich będzie łatwiejszy?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Dojazd do szkoły przy ul. Nałkowskich będzie łatwiejszy? - Zdjęcie główne

Lublin: Dojazd do szkoły przy ul. Nałkowskich będzie łatwiejszy? | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Stworzenia lepszej koncepcji dowozu dzieci do Szkoły Podstawowej nr 30 chce wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin.

Reklama

Wiceprzewodniczący Rady Miasta Lublin Leszek Daniewski (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) skierował do władz miasta interpelację. Dotyczy ona rozwiązania układu komunikacyjnego w rejonie Szkoły Podstawowej nr 30 przy ul. Nałkowskich 110. Na wstępie zaznaczył, że zwróciła się do niego Małgorzata Wiślicka - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 30 w Lublinie przy ul. Nałkowskich, z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu. 

- Przedstawiona sprawa jest mi dobrze znana i wiem, że od lat stanowi temat wiodący we współpracy Szkoły z rodzicami i mieszkańcami. Jest ona trudna do rozwiązania, a dotyczczasowe propozycje ze strony Szkoły nie znalazły aprobaty lokalnego środowiska - wyjaśnia Leszek Daniewski.

Dlatego zwraca się do prezydenta Lublina o zaangażowanie właściwych wydziałów i specjalistów z zakresu organizacji ruchu drogowego i pomoc Szkole w opracowaniu najdogodniejszej koncepcji bezproblemowego dowozu dzieci do szkoły.

- Obecnie dojazd jest jednocześnie dojazdem mieszkańców do sąsiednich garaży. Podjazdy podjeżdżające pod budynek szkoły nie posiadają możliwości nawrotu w tej ciasnej uliczce. Dochodzi do tarasowania drogi i częstych nieprzyjemnych sytuacji pomiędzy kierowcami próbującymi wycofać swój pojazd po wysadzeniu dziecka z auta, a tymi którzy wjeżdżają i jadą w kierunku przeciwnym. Ustawione przy tej uliczce znaki drogowe nie rozwiązują problemu i nie zapewniają oczekiwanej płynności ruchu - napisał wiceprzewodniczący.

Dodatkowo, poinformował, że w trakcie rozmowy dyrektor rozważała utworzenie „mini pętli" nawrotowej na terenie szkoły. Miałaby być ona obok fragmentu zamkniętej ulicy Nałkowskich i wjazdu w uliczkę dojazdową, prowadzącą na parking przy wejściu do szkoły.

- W celu znalezienia najlepszego rozwiązania przedstawionego problemu Pani Dyrektor, za moim pośrednictwem, prosi o pomoc ze strony odpowiednich służb miejskich w opracowaniu koncepcji dogodnego i możliwego do zrealizowania dojazdu do szkoły - dodaje Daniewski, który apeluje o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Jeszcze nie ma odpowiedzi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy