reklama
reklama

Lublin dla niepełnosprawnych. Miasto kupiło kolejną pętlę indukcyjną

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin dla niepełnosprawnych. Miasto kupiło kolejną pętlę indukcyjną - Zdjęcie główne

Walizkowa pętla indukcyjna | foto Miasto Lublin

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaLublin kontynuuje działania ułatwiające dostęp do świadczonych usług dla osób ze szczególnymi potrzebami. Wydział ds. Osób Niepełnosprawnych Urzędu Miasta Lublin kupił kolejną walizkową pętlę indukcyjną.
reklama

- Miasto od lat dba o to, by Lublin był miejscem dostępnym i przyjaznym dla wszystkich. Zakup kolejnej pętli indukcyjnej pozwoli mieszkankom i mieszkańcom z niepełnosprawnością narządu słuchu w pełni korzystać z miejskich wydarzeń. To ważny krok, który daje osobom ze szczególnymi potrzebami możliwość korzystania z realizowanych przez urząd i miejskie jednostki usług na równi z innymi uczestnikami. Wprowadzone rozwiązanie jest kolejnym z podejmowanych w tym roku działań na rzecz zwiększania dostępności - mówi Anna Augustyniak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. społecznych.

Pętle indukcyjne to systemy, które wspomagają słyszenie osobom posiadającym implanty ślimakowe lub posługującym się nowoczesnymi, wyposażonymi w cewki indukcyjne aparatami słuchowymi. Dzięki pętli osoba z niepełnosprawnością narządu słuchu w aparacie słyszy dokładnie źródło dźwięku, a hałas z otoczenia jest wygłuszany. Z urządzenia jednocześnie może korzystać większa liczba osób używających aparaty słuchowe, dzięki czemu będą mogły one komfortowo uczestniczyć w organizowanych przez Miasto konferencjach, galach, uroczystościach czy spotkaniach okolicznościowych.
 
CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Bezpłatna pomoc asystenta osobistego dla seniorów. Trwa nabór

- W pętle indukcyjne wyposażony jest także Dworzec Metropolitarny m.in. w punkcie obsługi pasażerów, a także Ośrodek Informacji Osób z Niepełnosprawnościami i ich rodzin w Wydziale ds. Osób Niepełnosprawnych Urzędu Miasta Lublin. Dodatkowo przenośną pętlą indukcyjną dysponuje także Wydział Kultury, który nieodpłatnie wypożycza ją na wydarzenia kulturalne w celu zwiększenia dostępności mieszkanek i mieszkańców do kultury. Do nieodpłatnego wypożyczenia sprzętu uprawnione są organizacje pozarządowe, instytucje kultury i inne podmioty działające w sferze non profit - opisuje Anna Czerwonka z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
Na potrzeby załatwiania indywidualnych spraw urzędowych osoby niesłyszące i niedosłyszące mogą korzystać w całym Urzędzie Miasta Lublin z pomocy tłumacza Polskiego Języka Migowego, poprzez połączenie online lub bezpośrednio na miejscu, podczas załatwiania sprawy w Urzędzie. Potrzebę tłumaczenia bezpośredniego należy zgłosić na adres tlumaczpjm@lublin.eu lub osobiście w Punkcie Informacyjnym w Biurze Obsługi Mieszkańców przy ul. Wieniawskiej 14 od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-15.00.
 

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama