- Lublin po raz kolejny udowodnił, że potrafi działać razem i pomagać. Dzięki zaangażowaniu oraz wsparciu mieszkanek i mieszkańców bardzo szybko zebraliśmy niezbędne artykuły dla powodzian. Serdecznie dziękuję wszystkim za okazaną pomoc. Jestem wdzięczny również pracowniczkom i pracownikom Urzędu Miasta oraz miejskich jednostek za służbę w punkcie zbiórki i koordynowanie akcji. Teraz nasze działania kierujemy bezpośrednio do dzieci i młodzieży z terenów, które ucierpiały wskutek kataklizmu. Bardzo się cieszę, że przez najbliższe dni będziemy mogli gościć w naszym mieście uczennice i uczniów z Lewina Brzeskiego. Mam nadzieję, że czas spędzony w Lublinie i zaplanowane aktywności pozwolą im odpocząć. Dziękuję PCK za tę inicjatywę i kolejne wspólne działania na rzecz potrzebujących - mówi
Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
W ramach programu „Zielona Szkoła z PCK” grupa młodych osób z województwa opolskiego spędzi czas w Lublinie do 9 października. Uczennice i uczniowie klas VI-VIII szkół podstawowych otrzymają zakwaterowanie w jednym z akademików Uniwersytetu Medycznego, z kolei jedna ze szkół zapewni wyżywienie. Miasto przygotowało dla nich także ciekawe propozycje spędzenia czasu wolnego, to m.in.: warsztaty w Baobabie, Biotece i Ośrodku Brama Grodzka Teatr NN – Dom Słów, spektakl w Teatrze Andersena oraz widowisko podczas Wschodnioeuropejskiego Festiwalu Cyrku Współczesnego „Cyrkulacje”. Sportowych emocji dostarczy mecz siatkówki Bogdanka LUK Lublin – Skra Bełchatów oraz trening z zawodniczkami i zawodnikami lubelskich klubów. Aktywności zaplanowano też na basenie i trampolinach. Nie zabraknie również zajęć edukacyjnych na Politechnice Lubelskiej i Uniwersytecie Medycznym. Oprócz wydarzeń edukacyjnych, sportowych i kulturalnych, dzieci oraz ich opiekunowie będą mieli okazję zwiedzić Lublin i jego okolice.
- W pierwszej fazie odbudowy, gdzie najważniejszym elementem jest uprzątnięcie zniszczonych budynków i infrastruktury ważnym staje się zapewnienie opieki nad dziećmi, młodzieżą i osobami starszymi. Jest to istotne również ze względu na konieczność zmiany otoczenia i choć chwilowego odpoczynku od traumy, którą niejednokrotnie spowodowała powódź. Cieszymy się, że dzięki naszej współpracy z Miastem Lublin i Uniwersytetem Medycznym w Lublinie jesteśmy w stanie takie wytchnienie zapewnić ponad setce dzieci, których domy i szkoła ucierpiały w wyniku ostatniej powodzi. Jesteśmy pozytywnie zaskoczenie ogromnym zainteresowaniem i ofertami wsparcia naszego przedsięwzięcia. Z pewnością te półtora tygodnia w Lublinie na długo pozostanie w pamięci naszych młodych gości - mówi Maciej Budka, dyrektor Lubelskiego Oddziału Okręgowego PCK.
Organizacja w Lublinie pobytu dzieci i młodzieży z południowej części Polski to kolejne działanie pomocowe kierowane do powodzian. Z końcem września zakończył działalność punkt zbiórki rzeczowej na terenie miasteczka ruchu drogowego przy Al. Zygmuntowskich 4. W jego prowadzenie zaangażowani byli pracownicy Urzędu Miasta Lublin, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lublinie, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie, Straży Miejskiej Miasta Lublin oraz MPK Lublin. W zbiórkę na rzecz powodzian zaangażowali się również miejscy radni. Szczegółowe informacje na temat udzielanej pomocy dla powodzian i aktualnych potrzeb znajdują się na stronie PCK.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.