reklama
reklama

Lublin: Centrum Interwencji Kryzysowej poszerzyło ofertę dla mieszkańców

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Centrum Interwencji Kryzysowej poszerzyło ofertę dla mieszkańców - Zdjęcie główne

Lublin: Centrum Interwencji Kryzysowej poszerzyło ofertę dla mieszkańców | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z LublinaCentrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie oferuje całodobowe specjalistyczne poradnictwo, szkoła dla rodziców, warsztaty psychologiczne i prawne.
reklama

Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie realizuje projekt osłonowy „Bliżej pomocy – nowe rozwiązania dla pomagania”. Głównym celem jest poszerzenie zakresu wsparcia w przeciwdziałaniu przemocy.
 
- Projekt realizowany przez Centrum Interwencji Kryzysowej jest odpowiedzią na potrzeby miasta w tym zakresie, jak również na rekomendacje Miejskiego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Ochrony Ofiar Przemocy na lata 2021-2025. Odbiorcami tego projektu są głównie osoby dotknięte przemocą w rodzinie, w tym dzieci, świadkowie przemocy, członkowie rodzin oraz inne osoby chcące zgłosić tę trudną sytuację, która ma miejsce w najbliższym otoczeniu. Liczymy, że dzięki temu skala problemu, który dotyka wszystkie środowiska znacznie się zmniejszy - mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. społecznych.
 
Elementami projektu są m.in. całodobowe specjalistyczne poradnictwo (psychologiczne, prawne, terapeutyczne i zawodowe) dla osób doświadczających lub zagrożonych przemocą, warsztaty specjalistyczne i prawne dla osób pracujących w tym obszarze oraz „Szkoła dla Rodziców i Wychowawców”, czyli cykl warsztatów podnoszących kompetencje rodzicielskie. Działania są świadczone w ramach wkładu własnego przez Centrum Interwencji Kryzysowej.
 
 
Poza tym, w lipcu w ramach projektu zrealizowano m.in. szkolenie dla pracowników CIK i MOPR z metod pracy z osobą stosującą przemoc w rodzinie, co pozwoli na prowadzenie programu korekcyjno-edukacyjnego dla sprawców przemocy. Natomiast w sierpniu kupiono laptopy oraz licencję do platformy internetowej, które umożliwią pracownikom CIK pracę z klientem online. Program skierowany jest też do osób przybywających z ogarniętej wojną Ukrainy. Zostaną również opracowane papierowe materiały informacyjne w języku polskim, ukraińskim i angielskim. 
 
Koszt całkowity projektu to blisko 63 tys. zł, w tym dofinansowanie z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej , które wyniesie 50,1 tys. zł
 

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama