Reklama

Reklama

Lublin: Budowa mostu na ul. Żeglarskiej trwa. Rozebrano większość konstrukcji

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Budowa mostu na ul. Żeglarskiej trwa. Rozebrano większość konstrukcji - Zdjęcie główne

Budowa mostu na ul. Żeglarskiej trwa. Rozebrano większość konstrukcji | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Trwa budowa nowego mostu na ul. Żeglarskiej. Zakończono już możliwą na ten moment rozbiórkę i prowadzone są roboty drogowe przy przebudowie ulicy.

Reklama

- Aktualnie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem rzeczowo-finansowym. Jednak największy zakres prac do zrealizowania dopiero przed Wykonawcą. Będzie on dotyczył wytworzenia i dostawy konstrukcji stalowych. Nowy obiekt dopełni funkcjonalność istniejącego już węzła przesiadkowego w tamtym rejonie miasta. Z nowej infrastruktury, współfinansowanej ze środków europejskich, mieszkańcy skorzystają jeszcze w tym roku - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.
 
Rozbiórkę mostu wykonano w 80%. Pozostałe dwie podpory zostaną wykorzystane przy montażu konstrukcji stalowej. Po rozbiórce wykonano platformy robocze oraz wbito ścianki szczelne na pierwszej podporze. Wykonawca przystąpił do robót palowych mających na celu stabilizację podłoża pod posadowienie podpory od strony ul. Janowskiej. W gruncie zamontowano 53 pale wiercone o średnicy 100 cm i długości 12 m. W najbliższym czasie planowane jest wykonanie wykopu oraz betonu podkładowego na pierwszej podporze wraz z wykonaniem próbnych obciążeń pali fundamentowych. Prowadzone będą prace przy posadowieniu drugiej podpory od strony ul. Nałkowskich.

Oprócz tego, budowana jest kanalizacja deszczowa w ul. Żeglarskiej od strony ul. Janowskiej. Do tego, wykonywane są roboty branży elektroenergetycznej. W ubiegłym tygodniu wykonano przewiert pod rzeką Bystrzycą, dla przeprowadzenia nowych ciągów kablowych.
 
Poza budową mostu w ciągu ul. Żeglarskiej, zakres prac obejmuje korektę przebiegu ścieżki rowerowej pod mostem oraz regulację koryta rzeki. Przebudowę przejdzie również odcinek ul. Żeglarskiej. Chodzi o fragment od nowo powstałego węzła, do skrzyżowania z ul. Nałkowskich.
 
 
- Nowy most będzie większy od obecnego. Jego długość wyniesie 50 m, a szerokość 19 m. Będzie to obiekt jednoprzęsłowy ze wzmocnieniem w formie podwieszenia. Połączenie obiektu z nasypem drogowym zaprojektowano za pomocą przyczółków żelbetowych. Wszystkie elementy wyposażenia z betonu będą wykonane w kolorystyce materiału naturalnego, deski gzymsowe zaprojektowano w kolorze zielonym, a balustrady na obiekcie w szarym - informuje Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
Wykonawcą robót jest spółka Primost Południe z siedzibą w Będzinie. Koszt inwestycji wynosi ponad 36,6 mln zł, a termin zakończenia upływa 29 listopada.
 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy