Reklama

Reklama

Lublin: Budowa Dworca Metropolitalnego na fotografiach. Pod Ratuszem jest wystawa

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Budowa Dworca Metropolitalnego na fotografiach. Pod Ratuszem jest wystawa - Zdjęcie główne

Budowa Dworca Metropolitalnego na fotografiach. Pod Ratuszem jest wystawa | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Na placu Łokietka stanęła wystawa fotograficzna przygotowana z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Ekspozycja prezentuje np. postępy przy budowie Dworca Metropolitalnego.

Reklama

- Zapraszam Państwa do obejrzenia wystawy poświęconej projektom realizowanym w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego w Lublinie, współfinansowanych ze środków europejskich. Zbiór ten przybliża zakres prac już wykonanych i będących w trakcie realizacji. To doskonały przykład dobrego wykorzystania możliwości jakie stwarza nam obecność w Unii Europejskiej. Fundusze unijne to bez wątpienia największa szansa dla samorządów na dalszy rozwój i kontynuację kluczowych zadań infrastrukturalnych - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Ekspozycja składa się z 18 plansz. Pierwsza część wystawy przedstawia zmiany w okolicy Dworca Głównego PKP, gdzie powstaje Zintegrowane Centrum Komunikacyjne. Inwestycja ma połączyć w jednym miejscu komunikację miejską i podmiejską z transportem regionalnym, krajowym i międzynarodowym. Budynek Dworca Metropolitalnego charakteryzuje się wykorzystaniem metalu, szkła i betonu oraz zastosowaniem szeregu rozwiązań podyktowanych troską o środowisko. Obok powstają perony dla autobusów i busów. Wystawa pokazuje również postępy w budowie nowego układu drogowego. Już w tej chwili można korzystać z nowo oddanej infrastruktury drogowej – ul. Dworcowej z wpięciem do ul. Lubelskiego Lipca ‘80 oraz al. Piłsudskiego. Trwa przebudowa ulic: Krochmalnej, Gazowej, 1 Maja, Pocztowej, Dworcowej, Młyńskiej oraz ronda Sportowców. Wartość całkowita zadania to 316 mln zł, z czego dofinansowanie z UE to 178,5 mln zł.

Z kolei efekty budowy przystanków i węzłów przesiadkowych prezentuje druga część wystawy. To działanie ma poprawić dostępność komunikacyjną nie tylko w obrębie miasta, ale również na terenie gmin ościennych w obszarze Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego. Dlatego powstało 7 węzłów przesiadkowych (przy ul. Żeglarskiej, ul. Józefa Franczaka „Lalka”, al. Kraśnickiej, ul. Granitowej, ul. Zbożowej, ul. Osmolickiej i ul. Abramowickiej) oraz dodatkowo 6 zespołów przystanków przesiadkowych. Komponentem tego projektu jest trwająca budowa mostu w ciągu ul. Żeglarskiej. Wartość całego projektu przekracza 103 mln zł, w tym prawie 81 mln zł stanowi dofinansowanie z UE.
 
Wystawa będzie dostępna do 17 października.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy