Reklama

Reklama

Lublin: Blisko 190 projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego. Nabór zakończony

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Blisko 190 projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego. Nabór zakończony - Zdjęcie główne

Lublin: Blisko 190 projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Skończył się nabór projektów do 10. edycji Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin. Mieszkańcy zgłosili 187 pomysłów, w tym 128 dzielnicowych i 59 ogólnomiejskich. 

Reklama

- Przed nami czas weryfikacji wniosków i intensywna praca zespołu oceniającego. Dziękuję wszystkim, którzy zgłosili pomysły do realizacji w jubileuszowej edycji Budżetu Obywatelskiego i zachęcam do udziału w głosowaniu, zaplanowanym na wrzesień. Jesienią, podczas prac nad uchwałą budżetową, poznamy zwycięskie projekty. Ich realizację zaplanujemy w budżecie miasta na 2024 rok - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
 
Łączna kwota, na którą złożono projekty zgłoszone we wszystkich dzielnicach, przekracza 75 mln złotych. W czerwcu znana będzie lista projektów, które zostaną poddane pod głosowanie. Na realizację Budżetu Obywatelskiego 2024, podobnie jak w poprzedniej edycji, miasto przeznaczy ponad 14 mln zł.
 
Po zeszłorocznych konsultacjach, regulamin BO przewiduje kilka zmian. Najważniejszy z uwzględnionych postulatów mieszkańców, dotyczy zwiększenia kwoty na projekty dzielnicowe z 350 tys. do 400 tys. zł.
 
 
- Ideą wprowadzenia projektów dzielnicowych było zagwarantowanie realizacji w każdej z dzielnic miasta projektów dotyczących potrzeb wspólnot lokalnych. Z tego względu kolejna zmiana dotyczy zwiększenia kompetencji Zespołu oceniającego projekty, by mógł on zmienić kategorię zgłoszonego projektu z dzielnicowego na ogólnomiejski, na wniosek właściwej terytorialnie Rady Dzielnicy - informuje Joanna Stryczewska z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Głosowanie na projekty rozpocznie się 23 września i potrwa do 10 października. Głos będzie można oddać na dwa projekty dzielnicowe i dwa ogólnomiejskie.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy