reklama
reklama

Lublin: Zmiany w Budżecie Obywatelskim. Będzie więcej pieniędzy na projekty dzielnicowe

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Zmiany w Budżecie Obywatelskim. Będzie więcej pieniędzy na projekty dzielnicowe - Zdjęcie główne

Lublin: Zmiany w Budżecie Obywatelskim | foto Miasto Lublin

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z Lublina Wypracowano propozycje nowych zasad regulaminu X edycji Budżetu Obywatelskiego. Najważniejszy z postulatów dotyczy zwiększenia kwoty na projekty dzielnicowe do 400 tys. zł.
reklama

- Co roku przystępujemy do rozmów z mieszkańcami, w efekcie których dokonujemy modyfikacji regulaminu, dostosowując go do bieżących potrzeb. Ewentualne zmiany wprowadzamy zawsze po dyskusji, która pozwala na poznanie opinii i sugestii wszystkich uczestników Budżetu Obywatelskiego. Propozycje przyszłorocznych zmian, w tym zwiększenie kwoty przeznaczanej na projekty lokalne, wspiera poszczególne dzielnice Lublina - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.

Konsultacje Budżetu Obywatelskiej trwały do końca września. Okazją do dyskusji było otwarte spotkanie z mieszkańcami, którzy zgłaszali także pisemne uwagi. W sumie do Urzędu Miasta Lublin wpłynęło 17 propozycji, z czego ponad połowę przyjęto w całości lub w części.
 
Ostatecznie projekt uchwały zmieniający regulamin Budżetu Obywatelskiego uwzględni propozycję zmiany maksymalnej puli środków na projekty dzielnicowe z 350 tys. na 400 tys. zł.
 
Ideą wprowadzenia projektów dzielnicowych było zagwarantowanie realizacji w każdej z dzielnic projektów dotyczących potrzeb mieszkańców. Dlatego kolejna propozycja dotyczy zwiększenia kompetencji Zespołu oceniającego projekty, Będzie mógł zmienić kategorię zgłoszonego projektu z dzielnicowego na ogólnomiejski.
 
 
- Dla przykładu, w przypadku dzielnicy Zemborzyce jako projekty dzielnicowe zgłaszane są inwestycje dotyczące infrastruktury nad Zalewem Zemborzyckim, które mają znaczenie dla mieszkańców całego miasta. Cieszą się one dużym zainteresowaniem w głosowaniu, ale uniemożliwiają realizację lokalnych inwestycji, istotnych z punktu widzenia osób na co dzień mieszkających w tej dzielnicy. Mieszka tu relatywnie niewiele osób i bardzo trudno jest im wprowadzić projekt dzielnicowy, który musi konkurować z inwestycją atrakcyjną dla całego Lublina. Kompleksowa propozycja zmian w regulaminie Budżetu Obywatelskiego zostanie przedstawiona Radzie Miasta Lublin - informuje Joanna Stryczewska z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
Pomysły z Budżetu Obywatelskiego można zgłaszać w 2 kategoriach: dzielnicowych i ogólnomiejskich. Dzielnicowe mają w sposób szczególny służą mieszkańcom i mieszkankom danej dzielnicy. Mogą mieć charakter wyłącznie infrastrukturalny i dotyczą budowy, przebudowy czy remontu. Z kolei ogólnomiejskie dotyczą potrzeb mieszkańców więcej niż jednej dzielnicy lub miejsce ich realizacji nie jest przypisane do konkretnego terenu. 
 

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama