Reklama

Reklama

Lublin: Głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego zakończone

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego zakończone - Zdjęcie główne

Lublin: Głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego zakończone | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Skończyło się głosowanie w tegorocznej, IX edycji lubelskiego Budżetu Obywatelskiego. Elektronicznie zagłosowało blisko 14 tys. osób.

Reklama

- Już po raz dziewiąty mieszkańcy mieli możliwość wyboru projektów, które są dla nich szczególnie ważne i wywołują pozytywne zmiany w ich najbliższym otoczeniu, a tym samym wpływają na rozwój miasta. Dziękuję wszystkim osobom, które wzięły udział w głosowaniu na projekty tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego, a ich autorom za zaangażowanie i zgłoszone pomysły - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, aportu i partycypacji.

Głosowanie na projekty trwało od 23 września do 10 października. Odbywało się w formie papierowej i elektronicznej. Każdy, niezależnie od wieku, mógł zagłosować na maksymalnie 2 projekty dzielnicowe i 2 ogólnomiejskie. 13 971 osób wybrało głosowanie drogą elektroniczną, oddając 38 728 głosów.

- Liczbę uczestników głosowania, którzy wybrali wypełnienie papierowej karty do głosowania, poznamy, kiedy karty spłyną do Biura Partycypacji Społecznej. Pozwoli to na rozpoczęcie etapu weryfikacji oddanych głosów oraz ich liczenie i wprowadzanie do systemu elektronicznego. Po zakończeniu tego procesu, co planowane jest na koniec października, poznamy pełne wyniki głosowania - informuje Izolda Boguta z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Budżet Obywatelski jest częścią budżetu miasta, a o jego przeznaczeniu decydują bezpośrednio mieszkańcy poprzez głosowanie. W IX edycji BO do dyspozycji jest 14 050 000 zł. Z tej puli 350 tys. zł zostało przeznaczone na każdą z 27 dzielnic. Maksymalna kwota na projekty dzielnicowe to 9,45 mln zł. Warunkiem realizacji projektów dzielnicowych jest uzyskanie przez nie minimum 100 głosów. Z kolei na projekty ogólnomiejskie przeznaczono 3,05 mln zł, z czego co najmniej 1,2 mln zł trafi na tzw. projekty miękkie. Każdy z tych projektów mógł mieć maksymalną wartość 200 tys. zł.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy