Reklama

Reklama

Lublin: Mieszkańcy chcą poprawek w Budżecie Obywatelskim. Konsultacje społeczne zakończone

Opublikowano: pon, 3 sty 2022 07:00
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Mieszkańcy chcą poprawek w Budżecie Obywatelskim. Konsultacje społeczne zakończone - Zdjęcie główne

Miasto Lublin | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jak co roku odbyły się konsultacje społeczne dotyczące modyfikacji w Budżecie Obywatelskim. Zgłoszono ponad 60 pomysłów. Do każdej z uwag przygotowana została odpowiedź uzasadniająca jej przyjęcie lub odrzucenie.

Reklama

- Budżet Obywatelski to jeden z najważniejszych procesów partycypacyjnych w naszym mieście. Cieszę się, że aktywność mieszkanek i mieszkańców nie ogranicza się do zgłaszania projektów i głosowania, ale także wyraża się w podejmowaniu dyskusji o zasadach, na jakich oparte są te działania. Tak powinien wyglądać proces partycypacyjny. Liczę na to, że zmiany w procedurze BO, które będziemy chcieli wdrożyć w nadchodzącym roku, przyczynią się do wzmocnienia zaufania do tego przedsięwzięcia - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.

W ramach konsultacji dotyczących Budżetu Obywatelskich zgłoszono 61 uwag, w tym 29 razy przesłano uwagę o identycznym brzmieniu. Spośród zgłoszonych opinii 12 zostało uznanych za możliwe do realizacji w całości (7) lub też częściowo (5). W większości dotyczą one usprawnienia  komunikacji między stronami biorącymi udział w procesie zgłaszania i realizacji projektów. Takie zmiany nie wymagają korekt uchwały Rady Miasta stanowiącej regulamin Budżetu Obywatelskiego, co pociągnęłoby za sobą konieczność oczekiwania na publikację i wejście w życie zmienionej uchwały. Przyspieszy to ogłoszenie terminu zgłaszania projektów oraz ich oceny. Mieszkańcy chcą też zachowania dłuższych terminów na przekazywanie informacji o kolejnych etapach oceny. Uwaga, którą zgłoszono najczęściej, dotyczyła zróżnicowania środków przypadających na lubelskie dzielnice.

- Kwestia wysokości tej kwoty i zróżnicowania jej w zależności od wielkości dzielnicy była przedyskutowana na etapie wprowadzenia do Budżetu Obywatelskiego projektów dzielnicowych. Ustalono wtedy, że wzorem środków pozostających w dyspozycji rad dzielnic, projekty dzielnicowe w BO będą miały taką samą wartość dla każdej z dzielnic. Obecnie każda z 27 dzielnic ma do dyspozycji 350 tys. zł - informuje Izolda Boguta z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.

Zgodnie z pojawiającymi się w trakcie konsultacji uwagami na najbliższą sesję Rady Miasta Lublin będzie skierowana ujednolicona treść zmienianej kilkakrotnie uchwały w sprawie Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy