Reklama

Reklama

Lublin: Będzie zakaz nocnej sprzedaży alkoholu w centrum? Zdecydują radni

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Będzie zakaz nocnej sprzedaży alkoholu w centrum? Zdecydują radni - Zdjęcie główne

Lublin: Będzie zakaz nocnej sprzedaży alkoholu w centrum? | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Z Lublina Rada Miasta Lublin będzie głosować nad zakazem nocnej sprzedaży alkoholu w centrum miasta.

Reklama

W czwartek (17 listopada) odbędzie się sesja Rady Miasta Lublin. Na wniosek Straży Miejskiej pod obrady trafi projekt uchwały ograniczającej godziny handlu alkoholem w centrum miasta. W związku z tym w dzielnicach Śródmieście i Stare Miasto, w godzinach 23.00-6.00, obowiązywałby zakaz sprzedaży alkoholu.
 
- Nasz wniosek to efekt skali interwencji funkcjonariuszy Straży Miejskiej na tym obszarze, jak również sygnałów płynących od samych mieszkańców. Problem osób spożywających alkohol w miejscach publicznych, na terenie Deptaka, Placu Litewskiego czy placu Lecha Kaczyńskiego narasta. Ograniczenie godzin, w których można go kupić w pobliskich sklepach, z pewnością przyczyni się do zmniejszenia przypadków zakłócania porządku i bezpieczeństwa publicznego, ciszy nocnej oraz aktów wandalizmu na obszarze centralnych dzielnic miasta. Naszą opinię w tym zakresie podziela również Komendant Miejski Policji w Lublinie - mówi Jacek Kucharczyk, Komendant Straży Miejskiej Miasta Lublin.
 
Zmiany dotyczą ograniczeń w godzinach nocnej sprzedaży alkoholu do spożycia poza miejscem sprzedaży. Nie obejmowałoby to restauracji, pubów czy barów, które serwują alkohol do spożycia na miejscu.
 
- Analiza danych przeprowadzonych przez Straż Miejską Miasta Lublin wykazała, że w tym roku, w okresie od stycznia do września, w godzinach 22.00 a 6.00, funkcjonariusze Straży Miejskiej przeprowadzili 685 interwencji związanych ze spożyciem napojów alkoholowych, zaś w okresie od czerwca do września aż 125 zgłoszeń dotyczyło rejonu samego DeptakaŚródmieścia. W rejonie Starego Miasta w okresie od połowy czerwca do początku października odnotowano 119 zgłoszeń związanych ze spożyciem napojów alkoholowych - informuje Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
 
Zgodnie z ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi rada gminy, może ustalić, w drodze uchwały, dla terenu gminy lub wskazanych jednostek pomocniczych gminy, ograniczenia w godzinach nocnej sprzedaży napojów alkoholowych przeznaczonych do spożycia poza miejscem sprzedaży. Podobne uchwały podjęły takie miasta jak Gdańsk, Poznań i Wrocław.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy